Bizneset Vende Pune Ofertat

Nesër i jepet lamtumira e fundit heroinës, Fitore Zenelaj në varrezat e fshatit Savrovë

Nesër i jepet lamtumira e fundit heroinës, Fitore Zenelaj në varrezat e fshatit Savrovë

15.11.2023 Suharekë

Ditë më parë pas një sëmundje të rëndë, është ndarë nga jeta infermierja Fitore Zenelaj.

Për vdekjen e infermieres kishin njoftuar familjarët e saj, të cilët kanë bërë të ditur se ajo ka ndërruar jetë gjatë trajtimit në Francë.

Infermierja Zenelaj është përballur për disa vite me sëmundjen e kancerit dhe ka qenë një nga zërat më të fuqishëm për vetëdijesimin mbi luftën ndaj kësaj sëmundje.

Ndërsa sot familjarët e së ndjerës kanë njoftuar se ceremonia mortore e Fitore Zenelaj, bëhet nesër më datë 16.11.2023, në orën 14:00, në varrezat e fshatit SAVROVË.

Ajo ka lënë pas vetes bashkëshortin dhe tri vajza.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Ministri Vitia për Fitore Zenelajn: Njerëzit që luftojnë të paepur lënë pas frymëzimin për mosdorëzim

Ministri Vitia për Fitore Zenelajn: Njerëzit që luftojnë të paepur lënë pas frymëzimin për mosdorëzim

Pas një beteje të gjatë me kancerin ka vdekur infermierja Fitore Zenelaj.

Për vdekjen e saj, familjes i shprehu ngushëllime edhe ministri i Shëndetësisë Arben Vitia.

Vitia tha se ajo do të mbahet në mend dhe respektohet gjithmonë.

Ai theksoi se infermierja luftoi me sëmundjen e saj, por mbi të gjitha i mësoi të tjerët se si të luftojnë.

“Gjallëria, entuziazmi e dashamirësia që rrezatonte Fitorja do të mungojnë në jetët e të gjithë atyre që patën rastin të punojnë me të, të trajtohen nga ajo dhe ata që e kishin pranë në jetën e tyre”, tha ai.

I pari i MSh-së u shpreh i pikëlluar për vdekjen e infermieres Fitore Zenelaj.

“Në vend të lamtumirës për Fitore Zenelaj. Njerëzit që luftojnë të paepur lënë pas frymëzimin për mosdorëzim. Fitorja do të jetë përjetë frymëzim i tillë”, tha ministri i Shëndetësisë Arben Vitia.

Ndryshe, pas betejës me një sëmundje të rëndë, të hënën ka ndërruar jetë infermierja Fitore Zenelaj nga Suhareka. E ndjera ka vdekur teksa ishte duke u trajtuar në Francë.

Lajmin e ka dhënë familja, me ç’rast kanë bërë të ditur se për ditën dhe orën e ceremonisë mortore do të njoftojnë me kohë.

Njoftimi i familjes:

Të nderuar familjar, miq, shokë, dashamirë, me dhimbje dhe pikëllim të madh,  ju njoftojmë se më e dashura  jonë Fitore Zenelaj  pas një sëmundje të rënde ka ndërruar jetë gjatë trajtimit në Francë, me datë 13.11.2023.

Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë