Zyrtare, Interi konfirmon ndërprerjen e kontratës me Eriksenin

Ai mund të vazhdojë karrierën e tij në një vend tjetër ku rregullat janë të ndryshme.

17.12.2021 / Sport

Zyrtare, Interi konfirmon ndërprerjen e kontratës me Eriksenin
Foto: Ilustrim

Kontrata e Christian Eriksen me Interin u ndërpre me marrëveshje të përbashkët të premten, gjashtë muaj pasi ai pati një atak kardiak në Kampionatin Evropian.

29-vjeçarit Eriksen i ndalohet të luajë në Itali me një kardioverter-defibrilator të implantueshëm për shkak të rregulloreve shëndetësore vendase. Por ai mund të vazhdojë karrierën e tij në një vend tjetër ku rregullat janë të ndryshme.


“Klubi dhe e gjithë familja Nerazzurri i uron Christianit të gjitha më të mirat për të ardhmen e tij”, thuhet në një deklaratë të Interit. “Edhe pse Interi dhe Christian tani po ndahen, lidhja nuk do të prishet kurrë. Kohët e mira, golat, fitoret, ato festime të Scudettos me tifozët jashtë San Siros – e gjithë kjo do të mbetet përgjithmonë në historinë e Nerazzurrëve.”

Eriksen nuk ka luajtur që kur ra i pari në fushë gjatë ndeshjes hapëse të Danimarkës në Kampionatin Evropian kundër Finlandës më 12 qershor. Shokët e tij të skuadrës formuan një mur mbrojtës rreth tij ndërsa punonjësit mjekësorë e ringjallën me një defibrilator.

Eriksen kaloi një javë në spital, ku kishte një lloj stimuluesi kardiak.

Eriksen iu bashkua Interit në janar 2020 nga Tottenham dhe kontrata e tij do të përfundonte në 2024. Mesfushori luajti 60 ndeshje për Interin, duke ndihmuar klubin të fitonte Serinë A sezonin e kaluar dhe shënoi tetë gola.

Së fundmi Eriksen rifilloi stërvitjen në Danimarkë te Odense Boldklub, klubi ku ai filloi karrierën e tij.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *