Bizneset Vende Pune Ofertat

Statistikat e Ronaldos janë impresionuese

Statistikat e Ronaldos janë impresionuese

23.10.2023 Sport

Nuk luan më në njërën prej ligave më të forta evropiane, por numrat nuk gënjejnë.

Cristiano Ronaldo është ende një yll i futbollit: portugezi në vitin 2023 deri tash ka marrë pjesë në plot 50 gola, më shumë sesa ndeshje të zhvilluara (44).

Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, Real Madridit dhe Juventusit e vendosi edhe sfidën mes ekipit të tij, Al-Nassr kundër Damac dhe në fund foli për të ardhmen e tij.

“Hap pas hapi. Jam i sigurt se do të luaj këtë vit dhe atë që po vjen. Më pas, nëse trupi im do të thotë që të vazhdoj, do ta bëj”, deklaroi “CR7”, i cili ka kontratë me klubin saudit deri më 30 qershor 2025.

Synim i Ronaldos është të marrë pjesë edhe në Botërorin 2026 dhe më pas mund të pensionohet nga futbolli.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Cristiano Ronaldo shkëlqen ndërsa Portugalia mban formën e përkryer në kualifikimet e Euro 2024

Cristiano Ronaldo shkëlqen ndërsa Portugalia mban formën e përkryer në kualifikimet e Euro 2024

Portugalia tashmë e kualifikuar në Euro 2024 e ka mposhtur në udhëtim Lihtenshtajnin me rezultat 2-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, mirëpo u dominua nga portugezët që shpërdoruan shumë raste shënimi.

Por, me të filluar pjesa e dytë, Cristiano Ronaldo e kaloi Portugalinë në epërsi.

Ishte minuta e 46-të e takimit kur Diogo Josta asistoi te CR7, që realizoi për 1-0.

Për 2-0 u përkujdes Joao Canselo që shënoi në minutën e 57-të, me një asistim të Antonio Silvas.

Gioncalo Ramos mendoi në minutën e 82-të që ka shënuar golin e tretë për portugezët, por që u anulua nga VAR-i për pozicion jashtë loje.

Portugalia është lidere e Grupit J me 27 pikë, duke mos pësuar asnjë humbje dhe nuk ka bërë asnjë barazim, ndërsa ka shënuar 34 gola dhe ka pranuar vetëm dy herë.

Cristiano Ronaldo i përgjigjet talljeve të Lionel Messit

Cristiano Ronaldo i përgjigjet talljeve të Lionel Messit

Cristiano Ronaldo reagoi me bezdi kur tifozët e tallnin me brohoritjet e emrit të Lionel Messit gjatë një ndeshjeje në Arabinë Saudite.

Messi fitoi çmimin e tij të tetë të Topit të Artë të hënën mbrëma kur mundi Erling Haaland dhe Kylian Mbappe për trofeun në një ceremoni çmimesh në Paris. Ronaldo ka fituar pesë çmime Topi i Artë, por nuk ishte i pranishëm, pasi nuk ishte në listën e ngushtë me 30 lojtarë për herë të parë që nga viti 2003.

Megjithatë, 38-vjeçari nuk mund t’i shpëtonte suksesit të rivalit të tij afatgjatë, me mediat sociale të ndezura me homazhe për Messin pas një viti historik që e pa atë të ndihmonte Argjentinën të fitonte Kupën e Botës. Ronaldo shpejt u tall me Messin duke vendosur emoji për të qeshur në një postim në Instagram duke vënë në dyshim fitoren e tij.

Tallja e tij u kthye për ta kafshuar kur ai doli në fushë për Al-Nassr në ndeshjen e tyre kundër Al-Ettifaq të Steven Gerrard të mërkurën. Skuadra e Ronaldos fitoi ndeshjen e Kupës së Mbretit të Kampionëve 1-0 falë golit të Sadio Mane, por ai u tall nga brohoritjet “Messi! Messi!” nga mbështetësit e Al-Ettifaq.

Përgjigja e Ronaldos është kapur në kamera. Pasi fillimisht buzëqeshi në vijën e kontaktit ndërsa topi ishte jashtë loje për një rivënie, ai u bëri shenjë tifozëve të heshtnin, duke i mbyllur me gishtin te buzët e tij dhe më pas u tha të ziejnë. Tifozët vendas reaguan me duartrokitje për yllin e tyre.

Megjithatë, ka të ngjarë që Ronaldo të mos jetë më i kënaqur me suksesin e tetë të Messit në çmimet e Topit të Artë. 36-vjeçari argjentinas tani është tre para Ronaldos, karriera e të cilit po mbyllet.

Fitimi i fundit i Topit të Artë i Ronaldos erdhi në vitin 2017 kur ai ishte lojtar i Real Madridit . Që atëherë, Messi dhe dy ish-shokët e tij të skuadrës në Real, Luka Modric dhe Karim Benzema janë të vetmit lojtarë që kanë fituar çmimin. Messi u pyet për rivalitetin me Ronaldon të hënën.

Ai tha: “Ajo që kemi bërë gjatë gjithë kësaj kohe është shumë e vlerësueshme sepse siç thonë është e lehtë të arrish majat, por e vështirë të qëndrosh. Qëndruam në krye për 10 apo 15 vjet, nuk e di sa, dhe ishte shumë e vështirë. Ishte shumë e vështirë të vazhdosh në këtë nivel dhe mendoj se ishte një gjë e mrekullueshme dhe një kujtim i bukur për të gjithë ata që e shijojnë futbollin”.

Reagimi i Cristiano Ronaldos pasi Fury u rrëzua në tokë nga Ngannou

Reagimi i Cristiano Ronaldos pasi Fury u rrëzua në tokë nga Ngannou

Cristiano Ronaldo mbeti i shqetësuar teksa shikonte ndeshjen e madhe të boksit të peshave të rënda mes Tyson Fury dhe yllit të MMA, Francis Ngannou.

Sulmuesi i Al-Nassr ishte një nga personalitetet e profilit të lartë të pranishëm në arenë, së bashku me emra si Luis Figo, Ronaldo Nazario dhe Rio Ferdinand që po ashtu u nisën drejt Arabinë Saudite për të parë përballjen.

Kur ylli i boksit, Fury u rrëzua në raundin e tretë, Ronaldon u shfaq i shqetësuar.

Në videon që po qarkullon, shihet Ronaldo duke mbajtur dorën në fytyrë dhe duke komunikuar me keqardhje me partneren e tij, Georgina Rodriguez.

Fury fitoi me me vendim të ndarë të gjyqtarëve, ku dy gjyqtarë që shënuan 96-93 dhe 95-94 në favor të anglezit, ndërsa njëri ishte në anën e kamerunasit me rezultat 95-94 për Ngannou.

BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende29 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë