Rabiot është në radarin e Manchester United

  • 08.08.2022
Rabiot është në radarin e Manchester United

Adrien Rabiot thuhet se është në radarin e Manchester United pasi Erik ten Hag kërkon dëshpërimisht të forcojë mesfushën e tij.

Skuadra e tij u mposht nga Brighton në Old Trafford të dielën pasi Pascal Gross shënoi dy gola për t’i shkaktuar humbjen e parë holandezit.


Fred dhe Scott McTominay ishin përsëri partnerë së bashku në mes të fushës, por ata luftuan kundër Pulëbardhave.

Legjenda e klubit, Roy Keane, u përplas me çiftin pasi ai i etiketoi si “jo mjaftueshëm të mirë” dhe “pa inteligjencë futbolli”.

Ndërkohë Paul Scholes i përshkroi paraqitjet e tyre si “kriminale”, pasi ata edhe një herë nuk arritën të merrnin kontrollin e një ndeshjeje.

United është përpjekur gjatë gjithë verës që të shpërblejë Frenkie de Jong larg Barcelonës, por lojtari thuhet se nuk është i gatshëm të bëjë këtë lëvizje.

Por sipas The Athletic, United do të vazhdojë të përpiqet të tërheqë De Jong, ndërsa gjithashtu kërkon të sigurojë shërbimet e Rabiot.

Është thënë se Djajtë e Kuq po punojnë për një marrëveshje për 27-vjeçarin, i cili u paraqit 45 herë për Old Last sezonin e kaluar.

Me 12 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij në Torino, Juve mund të vendosë të arkëtojë lojtarin për të shmangur humbjen e tij në një transferim të lirë.

Për shkak të situatës së tij, ish-ylli i Paris Saint-Germain tani është shfaqur si një opsion kryesor për United.

Athletic kanë deklaruar se United duhet të vendosë nëse do të vazhdojë përpara dhe të gjejë një marrëveshje me Juventusin për Rabiot, ndërsa ende ndjek De Jong.

Ose mund të presin dhe të shohin nëse mund të kapin ish-maestron e Ajax përpara se të marrin një vendim përfundimtar për Rabiot.

U pretendua në qershor se si United kishte rënë dakord për një marrëveshje me vlerë deri në 74 milionë funte me Blaugranat për De Jong.

Por kushtet personale mbeten problem pasi kuptohet se ai dëshiron të qëndrojë dhe të luftojë për vendin e tij në Camp Nou.

Më herët gjatë verës u pretendua se si United po ruante situatën e Rabiot në Itali, me francezin që vlerësohej në 15 milionë funte.

Rabiot, i cili fitoi pesë tituj të Ligue 1 me PSG-në para se t’i bashkohej Juves në 2019, ka shënuar gjashtë gola në 129 paraqitje për Bianconerët.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë