PSG prezanton fanellat e reja për sezonin 2021/22

PSG prezanton fanellat e reja për sezonin 2021/22
Çlirim Gashi

14.05.2021 / Sport

Paris Saint-Germain sot kanë prezantuar fanellën e re për sezonin 2021/22.

Skuadra franceze njëherish kampion në fuqi ka vazhduar bashkëpunimin me kompaninë e veshmbathjeve ‘Air Jordan’.

“Një koleksion që ka të bëjë me rininë, larminë dhe enërgjinë e saj” është përshkruar fanella e re nga parisienët.

PSG do t’i zhvillojë edhe tri ndeshje deri në fund të sezonit, ku pritet të luaj me fanellat e reja.

Gjiganti francez do të luaj ndaj Reims e Brest në kampionat derisa ndaj Monacos në finale të Kupës së Francës.

RAPORTO