Maroku mposht edhe Portugalinë dhe siguron gjysmëfinalen

  • 10.12.2022
Maroku mposht edhe Portugalinë dhe siguron gjysmëfinalen

Përfaqësuesja e Marokut ka fituar me rezultat 1-0 ndaj Portugalisë  në ndeshjen çerekfinale të vlefshme për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Maroku ka vazhduar me befasi duke fituar edhe ndaj Portugalisë në ndeshjen e zhvilluar në Al Thumama Stadium të Dohas.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të portugezëve, të cilët krijuan disa raste, por vetëm Maroku gjeti golin.


Goli i vetëm në këtë pjesën erdhi në minutën e 42-të dhe ishte Youssef En Nesyri, i cili shënoi një gol të bukur me kokë për 1-0.

Portugalia rastin më të mirë e pati në minutën e fundit të kësaj pjese, por goditja e fortë e Bruno Fernandes u ndal nga traversa.

Në pjesën e dytë, Fernando Santos kompletoi të gjitha zëvendësimet duke inkuadruar emra si Cristiano Ronaldo dhe Rafael Leao, ndërsa sulmet nuk i ndalen nga minuta e parë e kësaj pjese duke dominuar plotësisht.

Megjithatë, mbrojtja e Marokut ishte e pathyeshme duke mbuluar çdo hapësirë dhe duke ndalur çdo sulm dhe goditje të portugezëve deri në minutën e fundit.

Portugezët rrezikuan me anë të Goncalo Ramos (58’), Bruno (64’), Joao Felix (83’) dhe Cristiano Ronaldo (90+), por portieri Bono bëri disa pritje të jashtëzakonshme për t’ia mohuar golat.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë