Bizneset Vende Pune Ofertat

Cristiano Ronaldo shkëlqen ndërsa Portugalia mban formën e përkryer në kualifikimet e Euro 2024

Cristiano Ronaldo shkëlqen ndërsa Portugalia mban formën e përkryer në kualifikimet e Euro 2024

16.11.2023 Sport

Portugalia tashmë e kualifikuar në Euro 2024 e ka mposhtur në udhëtim Lihtenshtajnin me rezultat 2-0.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, mirëpo u dominua nga portugezët që shpërdoruan shumë raste shënimi.

Por, me të filluar pjesa e dytë, Cristiano Ronaldo e kaloi Portugalinë në epërsi.

Ishte minuta e 46-të e takimit kur Diogo Josta asistoi te CR7, që realizoi për 1-0.

Për 2-0 u përkujdes Joao Canselo që shënoi në minutën e 57-të, me një asistim të Antonio Silvas.

Gioncalo Ramos mendoi në minutën e 82-të që ka shënuar golin e tretë për portugezët, por që u anulua nga VAR-i për pozicion jashtë loje.

Portugalia është lidere e Grupit J me 27 pikë, duke mos pësuar asnjë humbje dhe nuk ka bërë asnjë barazim, ndërsa ka shënuar 34 gola dhe ka pranuar vetëm dy herë.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

Ndërsa gjithë Evropa e futbollit përgatitet për një nga eventet më të mëdha të verës së vitit të ardhshëm – Kampionatin Evropian “Euro 2024”, tifozët kanë filluar tashmë garën për të siguruar një vend në stadium për të ndjekur nga afër përballjet e skuadrave të tyre kombëtare.

Por këtë vit, përballjen për biletat e shumta të kërkuara e vështirëson vendimi i sapo marrë nga UEFA.

Në një njoftim të fundit, shtëpia e futbollit evropian bëri të ditur se do t’i caktojë çdo kombëtareje saktësisht 10 mijë bileta për çdo ndeshje në fazën e grupeve. Ky vendim zbatohet pavarësisht se në cilin stadium do të zhvillohet ndeshja dhe cilat janë kapacitetet e tij.

“Këto bileta do të shpërndahen sipas mënyrës që çdo federatë përkatëse zgjedh t’i shesë biletat për tifozët e saj. Për më shumë informacione, tifozët mund të vizitojnë faqen e dedikuar të skuadrave në EURO2024.com/tickets“, thuhet në komunikatën e UEFA-s.

Për ata tifozë që nuk arritën të plotësojnë kriteret e vendosura nga federatat e tyre përkatëse, ose nuk mbështesin një skuadër të caktuar, UEFA ofron një mundësi alternative. Ata inkurajohen të aplikojnë përmes një lotarie publike në EURO2024.com/tickets, nga tani e deri më 12 dhjetor.

Vendimi i UEFA-s për biletat mund të jetë një zhgënjim për disa, por gjithashtu paraqet një mundësi për tifozët pa përkatësi specifike për të qenë pjesë e atmosferës së jashtëzakonshme që pritet të mbizotërojë në stadiumet e ndryshme të Gjermanisë gjatë “Euro 2024”. 

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Kalendari i plotë për Euro 2024: Datat dhe stadiumet e ndeshjeve

Të shtunën me fillim nga ora 18:00 është bërë hedhja e shortit për Kampionatin Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani verën e vitit të ardhshëm.

Kjo garë do të nis më datë 14 qershort në stadium “Allianz Arena”, me ndeshjen Gjermani-Skoci që do të jetë sfida hapëse.

Shqipëria është vendosur në grupin B së bashku me Italinë, Spanjë dhe Kroacinë, teksa më poshtë gjeni kalendarin e plotë të Evropianit, përfshirë edhe ndeshjet e kuqezinjëve të Sylvinhos.

4 qershor

Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)


15 qershor

Spanjë vs Kroaci (Berlin)

Itali vs SHQIPËRI (Dortmund)

Hungari vs Zvicër (Koln)


16 qershor

Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen)

Play Off A vs Holandë (Hamburg)

Slloveni vs Serbi (Stuttgart)


17 Qershor

Austri vs Francë (Düsseldorf)

Belgjikë vs Sllovaki (Frankfurt)

Rumani vs Play Off B (Munich)


18 qershor

Portugali vs Çeki (Leipzig)

Turqi vs Play Off C (Dortmund)


19 qershor

Kroaci vs SHQIPËRI (Hamburg)

Skoci vs Zvicër (Koln)

Germany vs Hungari (Stuttgart)


20 qershor

Spanjë vs Itali (Gelsenkirchen)

Danimarkë vs Angli (Frankfurt)

Slloveni vs Serbi (Munich)


21 qershor

Play Off A vs Austri (Berlin)

Holandë vs Francë (Leipzig)

Sllovaki vs Play Off B (Düsseldorf)


22 qershor

Play Off C vs Çeki (Hamburg)

Turqi vs Portugali (Dortmund)

Belgjikë vs Rumani (Koln)


23 qershor

Zvicër vs Gjermani (Frankfurt)

Skoci vs Hungari (Stuttgart)


24 qershor

Kroaci vs Itali (Leipzig)

SHQIPËRI vs Spanjë (Düsseldorf)


25 qershor

Holandë vs Austri (Berlin)

Francë vs Play Off A (Dortmund)

Angli vs Slloveni (Koln)

Danimarkë vs Serbi (Munich)


26 qershor

Çeki vs Turqi (Hamburg)

Play Off C vs Portugali (Gelsenkirchen)

Sllovaki vs Rumani (Frankfurt)

Play Offf B vs Belgjikë (Stuttgart)

Ylli i futbollit Ronaldo paditet me 1 miliardë dollarë për reklamimin e NFT-ve

Ylli i futbollit Ronaldo paditet me 1 miliardë dollarë për reklamimin e NFT-ve

Në Nëntor të 2022 Ronaldo bashkëpunoi me Binance për të shitur NFT unike që përfaqësonin një moment ikonik të Ronaldos në formën e një statuje dixhitale.

Ylli i futbollit Cristiano Ronald përballet me një gjobë 1 miliardë dollarëshe për promovimin e Binance, bursës më të madhe kripto në botë.

Padia e dërguar ditën e Marte në gjykatën e Floridas, thotë se Ronaldo ka “promovuar, mbështetur dhe marrë pjesë aktivisht në ofrimin dhe shitjen e letrave me vlerë të paregjistruara në koordinim me Binance,” përfshirë shitjen e NFT-ve nga vetë ai duke i shkaktuar investitorëve humbje të mëdha financiare.

Në Nëntor të 2022 Ronaldo bashkëpunoi me Binance për të shitur NFT unike që përfaqësonin një moment ikonik të Ronaldos në formën e një statuje dixhitale.

NFT janë fenomen i lidhur ngushtë me kripto të cilët u popullarizuan në 2022 dhe transformuan punët dixhitale të artit dhe koleksioneve të tjera në asete të verifikueshme që janë lehtësisht të tregtueshëm në blockchain.

Padia akuzon Ronaldon për “deklarata mashtruese” dhe pretendon se ai “lejoi që emri dhe ngjashmëria e tij të përdoren në lidhje me deklaratat mashtruese të Binance në promovimet e produktit të saj”, veçanërisht duke shitur letra me vlerë kripto të paregjistruara të prira ndaj paqëndrueshmërisë së madhe.

Padia kërkon më shumë se 1 miliardë dollarë ndërsa Ronaldo ende promovon kompaninë e madje ka postuar në llogarinë e tij X më 28 Nëntor një reklamë të Binance.

Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë