Maroku dhe Portugalia kërkojnë gjysmëfinalen, formacionet zyrtare

10.12.2022

Maroku dhe Portugalia do të përballen në kuadër të çerekfinales së Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’. Kombëtarja afrikane është për herë të parë në këtë fazë garash, pasi asnjëherë në historinë e tyre nuk kanë arritur në çerekfinale. Portugalia mbetet favorit në letër, por marokenët synojnë një tjetër befasi pasi eliminuan Spanjën. Tanimë dy trajnerët kanë […]

Maroku dhe Portugalia kërkojnë gjysmëfinalen, formacionet zyrtare Foto: Ilustrim

Maroku dhe Portugalia do të përballen në kuadër të çerekfinales së Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’.

Kombëtarja afrikane është për herë të parë në këtë fazë garash, pasi asnjëherë në historinë e tyre nuk kanë arritur në çerekfinale.

Portugalia mbetet favorit në letër, por marokenët synojnë një tjetër befasi pasi eliminuan Spanjën.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe emrat e futbollistëve që do të startojnë nga minuta e parë.

Foramcionet zyrtare:

Maroku: Bono, Hakimi, Attiat-Allah, Saiss, Amallah, Amrabat, El Yamiq, Ounahi, Ziyech, Boufal, En Nesyri.

Portugalia: Costa, Dalot, Dias, Pepe, Guerreiro, Neves, Otavio, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Goncalo Ramos, Joao Felix.