Manchester United pranon tarifën e transferimit për Rabiot

  • 09.08.2022
Manchester United pranon tarifën e transferimit për Rabiot

Djajtë e Kuq po kërkojnë të sjellin francezin në Old Trafford në rast se nuk arrijnë të blejnë një hajmali të Barcelonës.

Manchester United është në bisedime për të nënshkruar Adrien Rabiot nga Juventusi, pasi ka arritur tashmë një marrëveshje për një tarifë me skuadrën e Serie A, kupton GOAL. Megjithatë, skuadra e Premier League nuk ka arritur ende një marrëveshje me mesfushorin.


United është në treg për një mesfushor të ri dhe ndërsa objektivi afatgjatë Frenkie de Jong mbetet prioriteti i tyre kryesor, ata po kërkojnë alternativa në rast se nuk janë në gjendje të bindin holandezin të largohet nga Barcelona.

Çfarë dimë për ofertën e transferimit të Man Utd për Rabiot?

Pasi arritën në një marrëveshje me Juventusin për një tarifë të raportuar prej 15 milionë £ (18 milionë dollarë), klubi i Old Trafford ka hyrë në negociata me agjentin dhe nënën e Rabiot, Veronique.

Ata ende nuk kanë rënë dakord për kushtet personale, por mesfushori thuhet se po kërkon një rrugëdalje nga Torino këtë verë.

Reprezentuesi francez Rabiot, 27 vjeç, ishte i rregullt në 11-shen fillestare të Massimiliano Allegrit sezonin e kaluar, por tani ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij në Allianz Stadium dhe ka lënë turneun e tyre parasezonal në Shtetet e Bashkuara për arsye personale.

Man Utd i mungon Sesko dhe Ruiz

United ka qenë gjithashtu pas disa objektivave të tjerë transferues këtë verë në formën e Benjamin Sesko, Marko Arnautovic dhe yllit të Napolit, Fabian Ruiz.

Sulmuesi i Red Bull Salzburgut, Sesko, 19 vjeç, është një nga ata që skuadra e Erik ten Hag e ka ndjekur gjatë dritares.

Është raportuar se reprezentuesi slloven është afër vulosjes së një transferimi në ekipin gjerman RB Leipzig, megjithatë, transferimi nuk do të përfundojë deri në verën e ardhshme.

United e kishte parë Seskon si një perspektivë afatgjatë dhe ata ende po kërkojnë të sjellin një opsion më të menjëhershëm për të forcuar sulmin e tyre.

Një ofertë për 33-vjeçarin Arnautovic thuhet se është refuzuar nga Bolonja dhe agjenti i tij ka konfirmuar se ka ardhur një ofertë.

Ndërkohë, Ruiz u rreshtua si një alternativë tjetër për De Jong, por spanjolli raportohet se ka pranuar të bashkohet me Paris Saint-Germain.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë