Luajti ndaj KB Yllit, Zenelaj i Ponte Prizrenit shpallet MVP i javës së 22-të

  • 08.03.2021
Luajti ndaj KB Yllit, Zenelaj i Ponte Prizrenit shpallet MVP i javës së 22-të

Ndeshjet e xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll dhuruan përballje interesante, ku derbi ishte ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Ponte Prizrenit, ku prizrenasit fituan 76:92 dhe janë në vendin e parë me 37 pikë, një më shumë se therandasit.

Basketbollisti më i dalluar ishte qendra e Ponte Prizrenit, Urim Zenelaj. Ai u dallua me 18 pikë e 14 kërcime, derisa shtoi edhe dy asistime e dy bllokada. Zenelaj kishte indeksin e lojës 33.

Kjo nuk është hera e parë që Zenelaj zgjedhet MVP, derisa është një nga lojtarët më të dalluar në skuadrën prizrenase.


Ndërkohë, top 5 lojtarët me indeksin më të lartë në xhiron e fundit janë: Tevin Mack (Sigal Prishtina) 36, Brandon Walters (Peja) 36, Urim Zenelaj (Ponte Prizreni) 33, Christian Lutete (Bashkimi) 26 dhe Ivan Koljeviq (Trepça) 26. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë