Bizneset Vende Pune Ofertat

Kosova U21 pret Izraelin në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, kërkohet fitorja e dytë

Kosova U21 pret Izraelin në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’, kërkohet fitorja e dytë

21.11.2023 Sport

Përfaqësuesja e Kosovës U21 do të luaj ndeshjen e gjashtë në kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian. 

Dardanët e rinj do të përballen me Izraelin me fillim nga ora 13:00 në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se për shkaqe sigurie kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Kosova nuk ka fituar që katër ndeshje dhe synojnë që të rikthehen te fitoret pas dy humbjeve dhe dy barazimeve radhazi.

Në anën tjetër për dallim nga Kosova U21, Izraeli U21 ka zhvilluar vetëm dy ndeshje dhe ka pësuar dy disfata.

Përderisa gjasat për kualifikim janë të vogla, kërkohet tre pikëshi për tu ngritur në pozitën e tretë të cilën e mbanë Bullgaria me gjashtë pikë.

Të besuarit e trajnerit Afrim Tovërlani deri më tani kanë grumbulluar pesë pikë nga po aq ndeshje, duke marrë një fitore, dy barazime e dy disfata.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Izraeli sulmon gjatë natës Sirin

Izraeli sulmon gjatë natës Sirin

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit kanë kryer sulme gjatë natës në territorin sirian, duke iu përgjigjur sulmit të një organizate drejt Eilat ditën e djeshme, i cili goditi një shkollë në qytet.

Eilat është në jug të Izraelit, afër kufirit të tij me Jordaninë fqinje. IDF nuk lëshoi ​​asnjë imazh apo video dhe nuk dha asnjë detaj në lidhje me vendndodhjen, ashpërsinë ose suksesin e sulmit.

Izraeli ka goditur Sirinë disa herë gjatë muajit të kaluar, ndërsa tensionet rajonale rriten për shkak të luftës në Gaza, duke përfshirë fillimin e kësaj jave kur forcat e IDF-së dhe SHBA-së kryen sulme ajrore.

Përzgjedhësi i Kosovës U21 publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Shqipërinë

Përzgjedhësi i Kosovës U21 publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Shqipërinë

Ndeshje kjo në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023, që zhvillohet më 16 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 19.00.

Dardanët U21 grumbullohen më 8 nëntor.

David Nreca Bisinger – SG Sonnenhof;
Leo Besson – FC Servette;
Drilon Ajeti – KF Ulpiana;
Andi Hoti – FC Inter;
Leard Sadriu – KF Skenderbeu;
Edvin Kurtulus – Halmstads BK;
Valon Zumber – Hamburger SV;
Florian Hoxha – Grasshopper Club Zurich;
Melos Bajrami – KF Skenderbeu;
Bujar Pllana – KF Feronikeli;
Altin Bytyci – FK Kukesi;
Kreshnik Krasniqi – Strombsgodset IF;
Florent Hoti – FC Dundee United;
Behadil Shabani – FSV Mainz 05;
Erolind Krasniqi – Rot-Weiss Essen;
Ismet Lushaku – AFC Eskilstuna;
Gentrit Limani – Hamburger SV;
Baton Zabergja – KF Drenica;
Valmir Veliu – FC Llapi;
Arlind Sejdiu – FC Lanti;
Altin Zeqiri – FC Lahti;
Ardit Tahiri – FC Drita;
Mark Markelu – SC Kriens.

Përzgjedhës: Michael Nees.

Kosova i del krah Izraelit, ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Kosova i del krah Izraelit, ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit

Konflikti mes Izraelit dhe autoriteteve të Palestinës, përkatësisht Hamasit që prej disa ditësh është përshkallëzuar, duke shkaktuar numër të lartë të viktimave.

Lidhur me këtë konflikt, Qeveria e Kosovës, rrjedhimisht nga Ministria e Punëve të Jashtme me anë të një reagimi ka thënë se Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet nga sulmet e Hamasit.

Si çdo shtet, Izraeli ka të drejtën dhe obligimin për të mbrojtur popullin e tij kundër 2,000 raketave të qëlluara mbi civilët vetëm nga Hamasi, i cili po mban peng civilët palestinezë në luftën e tij. Ne vajtojmë të gjitha viktimat. Ne kërkojmë që të përmbahemi, të ndalojmë dhunën dhe të kërkojmë zgjidhje paqësore”, ka reaguar MPJ.

Sot është dita e shtatë e konfrontimeve mes forcave izraelite dhe militantëve palestinezë në Gaza.

Që nga fillimi i luftimeve të paktën 148 njerëz janë vrarë në Gaza, sipas zyrtarëve palestinezë, dhe Izraeli ka raportuar 10 të vdekur, përfshirë dy fëmijë.

Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë