Kosova në Ligën C të Nations League, ja rivalët e dardanëve

  • 16.12.2021
Kosova në Ligën C të Nations League, ja rivalët e dardanëve

Dardanët të cilët nuk kanë bërë një paraqitje të mire në eliminatoret e Botërorit por në Nations Leaguen e kaluar shkëlqyen duke iu afruar kualifikimit në Euro 2022, do të jenë në Grupin  të Ligës C.

Kosova do të jetë në Grupin 2 dhe nuk do ta ketë aspak të lehtë pasi do të ketë sërish Greqinë, ashtu siç u përballën pikërisht në eliminatoret e fundit të Botërorit. Gjithashtu do të ketë edhe njërën mes Qipros dhe Estonisë, atë që fiton mes tyre dhe ekipi tjetër do të jetë Irlanda e Veriut.


Grupi 2, Irlanda e Veriut, Greqia, Kosova, Qipro/Estoni.

Një grup i fortë duhet thënë por shanset janë për të bërë mire por fillimisht dardanët duhet të zgjedhin timonierin e ri.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë