KB YLLI: Në ndeshjet e Kupës së Kosovës do të jenë të pranishëm 200 shikues

KB YLLI: Në ndeshjet e Kupës së Kosovës do të jenë të pranishëm 200 shikues
Çlirim Gashi

31.01.2021 / Sport

Nga organizimi që kishte skuadra e Rahovecit për “Final 8” në basketboll, tani këtë do ta bëjë skuadra basketbollistike nga Suhareka, Golden Eagle Ylli.

Nga 3 deri më 7 shkurt, palestra ‘13 Qershori’ në Suharekë do të jetë arenë e basketbollit, ku do të zhvillohet Final 8 Kupa e Kosovës.

Tashmë janë bërë të ditur edhe oraret e ndeshjeve, ku të mërkurën do të zhvillohet çerekfinalja e grupit C, ku do të përballet KB Golden Eagle Ylli ndaj KB Bashkimit.

Sipas një njoftimi të bërë nga klubi suharekas, është bërë e ditur se në përpjekje të shumta me Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK) në ndeshjet e FINAL 8 Kupa e Kosovës do të jenë të pranishëm deri në 200 shikues.

LEXO EDHE:  FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar

“Natyrisht basketbolli luhet për shikues dhe skishte si të ndodhte ndryshe, në vendin ku ky sport është më shumë se sport”, thuhet në njoftimin e klubit suharekas, Golden Eagle Ylli.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit

1

51 minuta më parë / Sport

FBK: Më 1 gusht fillon afati kalimtar