KB Golden Eagle Ylli nesër zhvillon ndeshjen me KB Bashkimi

  • 17.12.2022
KB Golden Eagle Ylli nesër zhvillon ndeshjen me KB Bashkimi

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 14-të në Prince Caffe Superligë.

Ndeshja e parë zhvillohet mes Ponte Prizrenit dhe Sigal Prishtinës, skuadra që u takuan edhe në çerekfinale të Superkupës, ku fituan prishtinasit. Prizrenasit kanë gjashtë fitore e gjashtë humbje, kurse kryeqytetasit kanë nëntë fitore e katër humbje.

Takim shumë i vlefshëm shihet ndërmjet Rahovecit dhe Pejës. Rahovecasit numërojnë dy fitore e 11 humbje, ndërsa pejanët janë në vendin e parë me dhjetë fitore e tri humbje.


Të dielën do të përballen Bashkimi me Golden Eagle Yllin. Prizrenasit kanë katër fitore e nëntë humbje, ndërsa therandasit pas katër humbjeve në fillim, tani janë në një seri pozitive prej tetë fitoreve radhazi.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro zhvillohet Trepçës dhe Vëllaznimit. Të dy skuadrat kanë nga gjashtë fitore e shtatë humbje, andaj pritet një duel shumë interesant të dielën në Mitrovicë.

Prince Caffe Superliga – Java 14

E shtunë

17:00 Ponte Prizreni-Sigal Prishtina

19:00 Rahoveci-Peja

E diel

17:00 Bashkimi-Golden Eagle Ylli

19:00 Trepça-Vëllaznimi

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë