Kastrati i Golden Eagle Yllit në top 5-she të stinorit vjeshtor të Superligës

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për herë të parë ka vendosur që të shpall Lojtarin më të mirë të zgjedhur nga tifozët për stinorin vjeshtor në Superligë.

03.01.2022 / Sport

Kastrati i Golden Eagle Yllit në top 5-she të stinorit vjeshtor të Superligës
Foto: Ilustrim

Basketbollistët e nominuar ishin: Drilon Hajrizi (Trepça), Erjon Kastrati (Golden Eagle Ylli), Dardan Berisha (Peja), Ivan Koljeviq (Prizreni 16) dhe Julien Lewis (Bashkimi).

Dardan Berisha ka marrë më shumë vota, gjithsej 519, duke u renditur në vendin e parë. Pas tij në vendin e dytë ishte Drilon Hajrizi me 337 vota, Erjon Kastrati ishte i treti me 255 vota, Julien Lewis mori 77 dhe Ivan Koljevq 71.


Votat

Dardan Berisha (Peja) 519

Drilon Hajrizi (Trepça) 337

Erjon Kastrati (Golden Eagle Ylli) 255

Julien Lewis (Bashkimi) 77

Ivan Koljeviq (Prizreni) 71

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *