Juventusi aleancë speciale me Barcelonan, ja operacioni mes dy klubeve

Juventus dhe Barcellona janë kthyer të flasin për operacione të mundshme në merkato. Në tavolinë janë disa lojtarë, kryesisht mesfushorë. Nga njëra anë janë Miralem Pjanic dhe Federico Bernardeschi, nga tjetra Rakitic dhe Arthur.

Janë këta emrat e yjeve që mund të përfshihën në një operacion të mundshëm. Që në janar dukej se dy klubet kanë qenë shumë afër këmbimit Rakitic-Bernardeschi, por operacioni ka dështuar për shkak të rrogës së lojtarëve dhe kundërofertës eonomike.

Megjithatë, duket se gjërat kanë ndryshuar tani dhe negociatat për Pjanic dhe Arthur mund të mbyllen me sukses. Boshnjaku ka zhgënjyer nën drejtimin e Sarri-t dhe mund të sakrifikohet.

RAPORTO