Interi kërkon Lukakun në huazim për 8 milionë euro

Interi i ka thënë Chelseat se ata janë të gatshëm të paguajnë rreth 8 milionë euro për të nënshkruar me Romelu Lukakun në huazim, sipas Calciomercato.

Interi kërkon Lukakun në huazim për 8 milionë euro

Blutë janë të hapur për të lënë sulmuesin belg të largohet në një marrëveshje huazimi, por po kërkojnë një tarifë rreth trefish më shumë se kufiri që Interi ka vendosur.

Huazimi dhe asgjë tjetër, asnjë operacion imagjinativ nga Interi në përpjekje për të rikthyer në Milano Romelu Lukakun, i cili ndërkohë u tregua i mirë dhe bindës në dialogët që pati me Chelsean, duke qenë se mori atë që kërkoi nga anglezët. klubi. Topi më pas i kaloi Interit, i cili pas ofertës së parë (5 milionë euro) vendosi të luante kartat përballë Chelseat.


Si? Duke i shpjeguar klubit anglez se sa larg mund të shkojnë. Kjo është arsyeja pse nuk pritet rinisje në ditët në vijim. Interi ia ka bërë të qartë Chelseat se është i gatshëm të shkojë deri në 10 milionë për huazimin dhe tani është në pritje të “Bluve”, të cilët me siguri do të japin një përgjigje në fillim të javës së ardhshme.

Nga Viale della Liberazione kanë ndjekur gjithmonë të njëjtën linjë: Lukaku mund të bëhet vetëm në kushte të caktuara, me kusht që ai të mos jetë drenator dhe që lojtarët të mos hyjnë në të njëjtën negociatë. Mund të lindë diçka pa lidhje, por çdo negociatë do të duhet të ecë në këmbët e veta. Chelsea së shpejti do ta bëjë të ditur nëse ata besojnë se oferta e Nerazzurrëve është e mjaftueshme, por gjithçka po ecën përpara me qetësinë më të madhe dhe në Milano ka një optimizëm të madh për të përfunduar shpejt marrëveshjen.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë