Hidhet shorti i FA Cup, ndeshje të zjarrta na presin

Para pak çastesh është hedhur shorti i FA Cup.

Tetë skuadrat çerekfinaliste të këtij kompeticioni kanë mësuar edhe zyrtarisht kundërshtarët e tyre.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Evertonit dhe Manchester Cityt, ndërsa poashtu takim interesant do të jetë edhe ai mes Manchester United dhe Leicester Cityt.

Më poshtë keni të gjitha ndeshjet çerekfinaliste:

Ja çiftet:

Everton vs Man City
Bournemouth vs Southampton
Leicester vs Man Utd
Chelsea vs Sheffield United

RAPORTO