Fabinho dhe Alisson, dyshja e Liverpool pritet të humbasë ndeshjen e PL-së kundër Watford

  • 14.10.2021
Fabinho dhe Alisson, dyshja e Liverpool pritet të humbasë ndeshjen e PL-së kundër Watford

Dyshja braziliane e Liverpoolit, Fabinho dhe Alisson pritet të humbasin ndeshjen e tyre në Premier League kundër Watford të shtunën.

Të dy janë në skuadrën e Brazilit për ndeshjen e tyre kundër Uruguajit në orën 1.30 të mëngjesit të Premten në kohën e Mbretërisë së Bashkuar, e cila fillon vetëm 35 orë para se të luajnë të shtunën në 12.30 pasdite.


Watford thuhet se kishte anuluar një kërkesë të Liverpoolit për ta transferuar takimin e tyre në një fillim mbrëmje.

Mesfushori Fabinho zbuloi se për shkak të kthesës së shpejtë, ai dhe portieri Alisson mund të luftojnë për të arritur në Watford në kohë.

“Unë besoj se kjo ndeshje e parë kundër Watford, do të jetë shumë e vështirë për ne,” tha ai. “Unë nuk mendoj se ne do të luajmë. As Alisson dhe as unë.

“Ndeshja kundër Uruguajit do të jetë të premten brenda natës atje (në Mbretërinë e Bashkuar) dhe ndeshja kundër Watford është në orën 12:30 pasdite (e shtunë).

“Me gjithçka që lidhet me udhëtimet, nuk e di sa kohë do të kemi midis një loje dhe tjetrës.

“Unë besoj se ne nuk do të luajmë.”

Pas Watford, Liverpool udhëton për t’u përballur me Atletico Madrid në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme, dhe Fabinho zbuloi se klubi tashmë po konsideron fluturimin e çiftit direkt në Spanjë në vend që të kthehet në Angli dhe të hyjë në një periudhë 10-ditore karantine.

Ai tha: “Ne gjithashtu do të kemi nevojë për karantinë, por klubi është ende duke studiuar nëse është më mirë të shkosh direkt në Spanjë për të luajtur kundër Atletico dhe të karantinohesh atje, pa qëndruar në një hotel në Angli.”

Alexander-Arnold, Jota në dispozicion për ndeshjen e Watford

Dyshja e Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold dhe Diogo Jota pritet të jenë në dispozicion për ndeshjen e klubit në Premier League kundër Watford të shtunën.

Mbrojtësi i djathtë Alexander-Arnold pati një problem muskulor para pushimit ndërkombëtar, që do të thoshte se ai mungonte në fitoren 5-1 në Porto dhe barazimin 2-2 në shtëpi kundër Manchester City.

Sulmuesi portugez Jota u dërgua në shtëpi herët nga detyra ndërkombëtare pasi një problem i muskujve e pengoi atë të stërvitej para fitores së vendit të tij kundër Katarit të Shtunën e kaluar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë