E shtuna vjen me dy ndeshje të rëndësishme në Superligën e Kosovës

Sot u zhvilluan dy ndeshje në kuadër të Superligës së Kosovës në Futboll.

Ballkani mposhti në shtëpi Drenicën me rezultat 2-1, ndërsa Trepça ’89 triumfoi si musafir te Besa në Pejë.

Nesër, Prishtina dhe Llapi e zhvillojnë derbin e madh në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndeshje e cila ka rëndësi për të dy ekipet.

Llapi aktualisht ka 26 pikë dhe ndodhet në vendin e shtatë, ndërsa Prishtina po vazhdon me rezultate të mira ku tashmë ka 44 pikë dhe është futur në garë për titull.

Po ashtu, ndeshje e fortë pritet të jetë ajo ndërmjet Gjilanit e Arbërisë.

Ndeshjet fillojnë nga ora 13:00.

RAPORTO