Christian Eriksen pranon transferimin në Manchester United

Erik ten Hag ka marrë disa lajme të mira të mirëseardhura teksa kërkon të fillojë rindezjen e tij në Old Trafford.

Christian Eriksen pranon transferimin në Manchester United

GOAL mund të konfirmojë se Christian Eriksen ka pranuar të bashkohet me Manchester United.

Ndërkombëtari danez ka pranuar verbalisht një kontratë trevjeçare për të qenë pjesë e revolucionit të Erik ten Hag në Old Trafford.


Nënshkrimi nuk është ende i plotë, me formalitete ende për t’u kryer – por playmaker tani është vendosur të bëhet një nga një mori rekrutësh të rinj këtë verë.

Eriksen u bë një agjent i lirë pasi kontrata e tij afatshkurtër me Brentford përfundoi muajin e kaluar.

Tottenham gjithashtu kishte shfaqur interes për ri-nënshkrimin e ish-lojtarit të tyre – por kur Antonio Conte e ktheu vëmendjen e tij drejt objektivave të tjerë, ai e la United si kryesues për 30-vjeçarin.

Një nënshkrim i rëndësishëm

Lajmi është një nxitje e mirëpritur për Ten Hag, i cili duhet të përballet me dështimin e Cristiano Ronaldos duke e bërë të qartë qëllimin e tij për t’u larguar nga klubi.

Ronaldo nuk u paraqit në ditën e tij të parë të stërvitjes parasezonale të hënën, duke përmendur problemet familjare si arsyen e mungesës së tij.

United e ka pranuar shpjegimin e tij – por janë të bindur se ai nuk është në shitje dhe ai do të pritet të shohë 12 muajt e mbetur të kontratës së tij.

Si do të përshtatet Eriksen në sistemin e Man Utd?

Siç raportohet, Ten Hag i tha United se dëshironte të nënshkruante me Eriksen dhe objektivin kryesor, Frenkie de Jong, si pjesë e një rinovimi të mesfushës.

Kjo është zona që ai e konsideron më së shumti nevojë për t’u adresuar që nga marrja e drejtimit të klubit, me Paul Pogba, Nemanja Matic, Juan Mata dhe Jesse Lingard që të gjithë u larguan në fund të sezonit të kaluar.

Ten Hag e sheh Eriksenin si të aftë për të luajtur në një rol më të thellë në mesfushë ose si numër 10 për t’i dhënë atij më shumë opsione në mes të fushës.

Cilat janë planet e Man Utd këtë afat kalimtar?

Prioriteti i United është mesfusha qendrore, me Ten Hag që mbyllet në një marrëveshje për De Jong, por përforcime në mbrojtje po kërkohen gjithashtu në Old Trafford.

Mbrojtësi i majtë i Feyenoord, Tyrell Malacia do të përfundonte testet mjekësore të hënën përpara se të bëhej nënshkrimi i parë i verës, ndërsa një ofertë është bërë edhe për qendërmbrojtësin e Ajax, Lisandro Martinez.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë