Chelsea kontakton Man Cityn për transferimin e Sterlingut

Chelsea ka kontaktuar me Man Cityn për transferimin e Sterlingut.

Chelsea kontakton Man Cityn për transferimin e Sterlingut

Reprezentuesi anglez është një objektiv sulmues prioritar për klubin londinez me Romelu Lukaku që do t’i bashkohet Interit në formë huazimi.

Chelsea po përgatit një lëvizje për Raheem Sterling pas kontaktit me Manchester City për sulmuesin.


Thomas Tuchel mendohet se dëshiron që reprezentuesi anglez me sulmuesin Romelu Lukaku të ribashkohet me Interin në formë huazimi me dyshime të mbetura mbi të ardhmen e Hakim Ziyech dhe Christian Pulisic.

Asnjë ofertë zyrtare nuk është bërë ende për 27-vjeçarin, i cili ka 12 muaj të mbetur në kontratën e tij aktuale me Cityn, por ai ka të ngjarë të kushtojë më shumë se 45 milionë £ (55 milionë dollarë) që Arsenali është vendosur të paguajë për Gabriel Jesus.

A e dëshiron Sterling transferimin në Chelsea?

Reprezentuesi anglez ende nuk ka thënë publikisht nëse ai do të ishte i hapur për një lëvizje, megjithëse mendohet se dëshiron më shumë kohë për lojë pasi rrëshqiti urdhrin në City.

Sterling luajti më shumë minuta si sulmues se çdo sulmues tjetër i Cityt sezonin e kaluar, por konkurrenca do të rritet me ardhjen e Erling Haaland, megjithëse Jesus do të përfundojë së shpejti kalimin e tij te Gunners.

Ai u la jashtë formacionit fillestar për një numër ndeshjesh të mëdha sezonin e kaluar, duke përfshirë të dy ndeshjet gjysmëfinale të Champions League kundër Real Madrid dhe fitoren e ditës së fundit ndaj Aston Villa.

Sterling ka zbuluar në të kaluarën një dëshirë për të luajtur jashtë vendit në një moment të karrierës së tij dhe Real Madrid dhe Barcelona kanë shfaqur interes për të më parë.

Pse Chelsea është i interesuar për Sterling?

Pas periudhës katastrofike të nënshkrimit të rekordeve të klubit me Lukakun, Chelsea po kërkon të rifreskojë skuadrën e tyre.

Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen tashmë janë larguar me disa emra të mëdhenj që pritet të ndjekin.

Sterling do të ishte nënshkrimi i parë i madh i Chelseat që kur ata u morën nga një konsorcium i udhëhequr nga Todd Boehly në maj.

Ai do të drejtojë çdo negociatë pasi të konfirmohet si drejtor i përkohshëm sportiv i Chelseat pas largimit të Marina Granovskaia.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë