Chelsea dhe Man City me fitore bindëse, kalojnë tutje në FA Cup

Manchester City dhe Chelsea kanë shënuar fitore të lehta përballë kundërshtarëve të tyre respektivë në kuadër të FA Cup duke vazhduar kështu edhe më tej në këtë garë.

Skuadra e Frank Lampard e ka mposhtur me rezultat 4-0 skuadrën e Morecambas me golat e realizuar nga Mount, Werner, Hudson-Odoi dhe Kai Havertz.

Në anën tjetër, Birminghan Coty ishte rivali i Manchester Cityt dhe u mposht nga skuadra e Pep Guariolas me rezultat 3-0 me dy golat e Bernardo Silvas dhe një të Phil Foden.

RAPORTO