Chelsea dhe Barcelona në betejë për Koulibaly

07.07.2022

Garë me tre drejtime për mbrojtës me përvojë. Duket se disa pesha të rënda evropiane do të bëjnë betejë për të nënshkruar me Kalidou Koulibaly këtë verë. Sipas Gianluca DiMarzio, Barcelona, Chelsea dhe Juventus po e shikojnë të gjithë mbrojtësin e Napolit, edhe pse Juventusi ka të ngjarë të dalë jashtë garës për shkak të […]

Chelsea dhe Barcelona në betejë për Koulibaly Foto: Ilustrim

Garë me tre drejtime për mbrojtës me përvojë.

Duket se disa pesha të rënda evropiane do të bëjnë betejë për të nënshkruar me Kalidou Koulibaly këtë verë.

Sipas Gianluca DiMarzio, Barcelona, Chelsea dhe Juventus po e shikojnë të gjithë mbrojtësin e Napolit, edhe pse Juventusi ka të ngjarë të dalë jashtë garës për shkak të preferencës së mbrojtësit për t’u larguar krejtësisht nga Italia nëse ai do të largohej nga Napoli.

Juve, megjithatë, po monitoron situatën ndërsa përgatitet për mundësinë e humbjes së Matthijs de Ligt.