Chelsea dëshiron transferimin e Sterlingut pasi huazimi i Lukakut mund të hapë hapësirë për sulmuesin e Man City

Ylli i Anglisë mund të shkojë në Londër në një ndryshim të papritur të verës

Chelsea dëshiron transferimin e Sterlingut pasi huazimi i Lukakut mund të hapë hapësirë për sulmuesin e Man City

Chelsea po synon nënshkrimin e transferimit veror të sulmuesit të Manchester City, Raheem Sterling, me bisedime të njëkohshme për shkarkimin e Romelu Lukakut ende në vazhdim, kupton GOAL.

Interi ka ofruar një tarifë deri në 6 milionë £ për Blutë, por organizata e Thomas Tuchel po kërkon më shumë për sulmuesin pasi ata kërkojnë të krijojnë më shumë hapësirë financiare për një nënshkrim si Sterling, i cili ka vetëm një vit të mbetur në marrëveshjen e tij me kampionët e Premier League.


Chelsea është gati të bëjë kompromis dhe të lërë Lukakun të shkojë për një tarifë huazimi prej rreth 10 milion £ (12 milion dollarë) – shumë më pak se sa kërkuan fillimisht.

Sa i mundshëm është Sterling për Chelsean?

Raportet në Itali kanë sugjeruar se reprezentuesi anglez mund të kushtojë deri në 35 milion £ (43 milion dollarë) këtë verë, gjë që do të ishte brenda buxhetit të klubit perëndimor të Londrës.

Man City ka dështuar në një përpjekje për të rinovuar marrëveshjen e Sterling mes shqetësimeve për statusin e tij në një skuadër me kaq shumë sulmues të tjerë të profilit të lartë.

Chelsea ka pasur prej kohësh një interes për Sterlingun, i cili është i hapur për të lëvizur jashtë vendit nëse një lëvizje në qytetin e tij në Londër nuk realizohet.

Ka shqetësime se City mund ta bëjë jetën të vështirë në negociatat për një rival si Chelsea, megjithëse Gabriel Jesus i ishte ofruar më parë skuadrës së Thomas Tuchel dhe tani është në bisedime konkrete me Arsenalin.

A është Chelsea aktiv në ndonjë front tjetër transferimi?

Chelsea është në negociata më aktive për të nënshkruar me Jules Kounde të Sevillas, i cili ka rënë dakord gjerësisht për kushtet personale. Megjithatë, mbetet punë për të bërë për të rënë dakord për një tarifë transferimi.

Kounde po tërheq gjithashtu interes nga Barcelona, ​​por ata aktualisht janë të paralizuar nga ofrimi i ndonjë gjëje konkrete për shkak të çështjeve financiare.

Reprezentuesi francez ka pasur një operacion për një problem të vogël të ijeve dhe shpreson që e ardhmja e tij të zgjidhet në javët e ardhshme përpara sezonit para-sezonal.

Chelsea është gjithashtu në bisedime me portierin 18-vjeçar të Chicago Fire, Gabriel Slonina, i cili ka të ngjarë të kthehet në huazim deri në fund të sezonit nëse nënshkruan.

Ndërkohë, Blutë kanë objektiva në fusha të tjera të fushës në varësi të shitjeve të lojtarëve, të cilat përfshijnë, siç zbuloi fillimisht GOAL, Marc Cucurella të Brighton.

Ekziston gjithashtu një interes afatgjatë për Declan Rice të West Ham-it me qendërmbrojtësit e tjerë që synohen si Josko Gvardiol i RB Leipzig, Jose Gimenez i Atletico Madrid dhe Presnel Kimpembe i Paris Saint-Germain.

Blutë janë përpjekur gjithashtu të shfrytëzojnë interesin e Interit për Lukakun për ta shkëmbyer atë me Lautaro Martinez, Denzel Dumfries, Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni. Megjithatë, ata kanë parë që kërkesat e tyre për këta lojtarë të refuzohen pa masë.

Barcelona po përpiqet të nënshkruajë me Cesar Azpilicueta dhe Marcos Alonso, por aktualisht nuk ka fonde për të realizuar këto lëvizje.

Chelsea është i hapur për shitje të sulmuesve të tjerë si Hakim Ziyech dhe Timo Werner, por asnjë lëvizje nuk duket e pashmangshme.

Ata gjithashtu duhet të zgjidhin të ardhmen e N’Golo Kante dhe Jorginho në vitet e fundit të kontratave të tyre.

Tuchel është i hapur për të lënë Kepa Arrizabalaga të shkojë me të huazuarit që konkurrojnë për të tijin dhe çdo vend tjetër që hapet në skuadër gjatë para-sezonit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë