Chelsea dëshiron të nënshkruajë me Kounde pas përfundimit të sanksioneve

Chelsea dëshiron të përfundojë transferimin e Kounde nga Sevilla sapo të përfundojnë sanksionet e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar.

Chelsea dëshiron të nënshkruajë me Kounde pas përfundimit të sanksioneve

Blutë duan ta nisin verën e tyre me një nënshkrim të madh në mbrojtje me dy nga ekipi i tyre aktual i parë që largohen

Chelsea ka vendosur planet për të nënshkruar me Jules Kounde të Sevilla-s sapo të përfundojë marrja e Todd Boehly dhe të përfundojnë sanksionet.


Me Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen që do të largohen për Real Madrid dhe Barcelona, respektivisht, këtë verë, Blutë janë të prirur të nënshkruajnë një qendërmbrojtës të lartë.

Ashtu si Chelsea, Sevilla gjithashtu është e prirur të bëjë marrëveshjen sa më shpejt që të jetë e mundur në mënyrë që zëvendësuesi i Kounde të nënshkruhet dhe të afrohet shpejt.

Çfarë është rënë dakord deri më tani në ndjekjen e Koundes nga Chelsea?

23-vjeçari ka një marrëveshje verbale në lidhje me lëvizjen këtë verë dhe dëshiron të transferohet në Stamford Bridge pasi bisedimet dështuan vitin e kaluar.

Klubi i Londrës perëndimore kishte rënë dakord tashmë për një kontratë me lojtarin, por lëvizja dështoi si për tarifën ashtu edhe për kohën e vonuar të bisedimeve.

Ekipi i Ligës duhet të mbledhë rreth 38 milion £ (47 milion dollarë) për të balancuar llogaritë para 30 qershorit. Megjithatë, ata po kërkojnë rreth 59 milion £ (73 milion dollarë) për mbrojtësin francez, i cili mund të luajë në qendërmbrojtës ose në të djathtë. mbrapa.

Thomas Tuchel kishte një vakt me pronarin e ri të ardhshëm Todd Boehly javën e kaluar, por dyshja nuk folën për transferime.

Megjithatë, ka një mirëkuptim rreth klubit se Boehly është ambicioz dhe dëshiron të vazhdojë të shtyjë blerjen e tij drejt titujve.

“Ai pagoi disa para për të, kështu që nuk mendoj se është i prirur të heqë ambicien”, tha Tuchel pas finales së FA Cup në fundjavë.

“Ne do të ndajmë mendimin tonë në më shumë detaje gjatë javëve të ardhshme dhe jam i sigurt se ai është po aq ambicioz për të ndërtuar një Chelsea konkurrues për nivelin më të lartë.”

Kjo ka qenë baza e zbulimit dhe bisedimeve me agjentët në prapaskenë, megjithëse kjo ka qenë e kufizuar në shtrirje në krahasim me rivalët e tyre të pasanksionuar.

A mund të bëjë Chelsea më shumë transferime këtë verë?

Chelsea ka të ngjarë të kërkojë të nënshkruajë me shumë lojtarë, por kjo do të varet nga marrja në dorëzim, shitja e lojtarëve dhe cilët të huazuar do të kthehen.

Conor Gallagher pritet të kthehet nga Crystal Palace dhe të luftojë për vendin e tij, megjithëse statusi i tij ende nuk është konfirmuar.

Pjesa tjetër e të huazuarve do të luftojnë për të qenë në skuadër, ndërkohë që ka situata të kontratave që duhen zgjidhur, duke përfshirë Jorginho, N’Golo Kante, Marcos Alonso dhe Cesar Azpilicueta.

Ata lojtarë me një vit të mbetur për të përfunduar marrëveshjen e tyre mund të largohen, me të tjerët që mendohet gjithashtu se po tërheqin oferta.

Për sa i përket nënshkrimeve të ardhshme, Chelsea ka parë qendërmbrojtësit e tjerë, pasi të paktën dy po largohen nga klubi. Opsionet përfshijnë Presnel Kimpembe të PSG-së, Josko Gvardiol të RB Leipzig dhe Jose Gimenez të Atletico Madrid.

Përtej këtij pozicioni, Chelsea ka parë Declan Rice të West Ham-it dhe Aurelien Tchouameni të Monakos në mesfushë, me Marc Cucurella të Brighton të admiruar për një pozicion mbrojtës në krah.

Chelsea mund të nënshkruajë me sulmues, por vetëm në varësi të shitjeve të lojtarëve, dhe janë të vetëdijshëm se Robert Lewandowski i Bayern Munich mund të jetë në lëvizje këtë verë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë