Caktohet data e meçit Joshua-Usyk, zhvillohet në stadiumin e famshëm

Caktohet data e meçit Joshua-Usyk, zhvillohet në stadiumin e famshëm
Fisnik Sadiku

21.07.2021 / Sport

Është caktuar data e meçit mes Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk.

Më 25 shtator Anthony Joshua do t’i mbrojë titujt e kampionit të botës në kategorinë e rëndë kundër Oleksandr Usyk.

Meçi në mes Joshuar dhe Uysk do të zhvillohet në stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër.

31 vjeçari, Joshua kundër ukrainasit, Uysk, do t’i rrezikojë titujt e botës në IBF, WBA dhe WBO.

Në një mënyrë Joshua është urdhëruar që ta mbrojë titullin e botës në WBO, pasi që dështoi në meçin kundër Tyson Fury.

“Ne jemi dy fitues të medaljeve të arta olimpike që kemi arritur në krye me punë dhe nuk i kemi shmangur sfidat asnjëherë”, tha Joshua para meçit.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit