Bayern Munich inkurajohet për transferimin e Harry Kane

  • 22.07.2022
Bayern Munich inkurajohet për transferimin e Harry Kane

Bayern Munich ka kontaktuar përfaqësuesit e Harry Kane për të diskutuar nëse 28-vjeçari do të ishte i interesuar të nënshkruante me gjigantët e Bundesligës verën e ardhshme.

Kane aktualisht është nën kontratë me Tottenhamin deri në vitin 2024, por sulmuesi anglez më parë shprehu dëshirën e tij për t’u larguar nga klubi në ndjekje të argjendit.


Prandaj, Bayern është i interesuar të nënshkruajë sulmuesin si zëvendësues për Robert Lewandowski dhe besojnë se garancia e titullit në klub luan në avantazhin e tyre.

Sipas Sports Bild, përmes iMiaSanMia, Bayern ka kontaktuar ekipin e Kane për të folur për një marrëveshje të mundshme përpara sezonit 2023-2024.

Asnjë ‘bisedim konkret’ nuk është zhvilluar ende, por Bayern ka marrë një përgjigje pozitive nga përfaqësuesit e kapitenit të Anglisë.

Çmimi i Kane larg Tottenhamit nuk do të jetë një detyrë e lehtë për gjigantët e Bundesligës, por ata janë të vetëdijshëm se garancia e titullit në Bayern luan në avantazhin e tyre.

Kane është i dëshpëruar për të shtuar disa argjenda kolektive në kabinetin e tij të trofeve. 28-vjeçari ka fituar një mori vlerësimesh individuale, por ka luftuar për të siguruar një trofe me klubin e tij, Spurs.

Prandaj, një marrëveshje verën e ardhshme mund të jetë reciprokisht e dobishme si për Kane ashtu edhe për gjigantët gjermanë, pasi sulmuesi i Tottenham më në fund mund të marrë në dorë disa argjenda kolektive dhe Bayern Munich mund të sigurojë një tjetër titull në vend.

Drejtori ekzekutiv i Bayern Munichut, Oliver Kahn, e cilësoi një lëvizje për talismanin e Tottenhamit si një ‘ëndërr’ dhe tha se ishte diçka që ata do të kërkonin ta bënin në të ardhmen.

Duke folur për Sport Bild për interesimin e tij për sulmuesin pjellor, Kahn tha: “Ai është nën kontratë me Tottenham. Sigurisht, një top-sulmues absolut, por kjo është e gjitha një ëndërr e së ardhmes.’

Kane nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare me Spurs në vitin 2018, të cilës i kanë mbetur edhe dy vjet për të vazhduar. Megjithatë, ai shprehu dëshirën për t’u larguar nga klubi i Londrës veriore verën e kaluar.

Kane ishte i dëshpëruar për t’u bashkuar me kampionët e Premierligës, Manchester City, por Tottenham refuzoi disa oferta nga skuadra e Pep Guardiolës.

Si rezultat, golashënuesi pjellor përfundoi duke qëndruar te Spurs – duke luajtur nën menaxherin e tyre të ri Antonio Conte.

Kapiteni i Anglisë ka bërë gjithsej 385 paraqitje për gjigantët e Premier League dhe ka gjetur rrjetën 247 herë.

Bayern e sheh Kane si zëvendësuesin perfekt për Lewandowski-n, i cili u largua nga skuadra gjermane për t’u bashkuar me Barcelonën këtë verë.

33-vjeçari iu bashkua skuadrës spanjolle për 42.5 milionë funte këtë javë pas tetë viteve në Bayern Munich.

Gjatë kohës së tij me klubin më të mirë gjerman, Lewandowski shënoi 344 gola në 375 ndeshje dhe fitoi trofe të panumërt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë