Ballkani e mposht Rahovecin

Kanë përfunduar 11 ndeshjet e sotme të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Ballkani e mposht Rahovecin

Skuadra fituese e kësaj gare në edicionin e kaluar, Llapi ka fituar mç vështirë se sa është pritur ndaj Kikës (2:1), ashtu sikurse edhe Gjilani e Malisheva në duelet me A&N përkatësisht Istogun, teksa skuadrat e tjera të Superligës kaluan pa ndonjë problem tutje.

Ramiz Sadiku arriti ta eliminojë pas vazhdimeve Vushtrrinë, derisa 2 Korriku fitojë si mysafir ndaj Trepçës’89 pas penalltive 3:4, pasi ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve u mbyll 2:2.


E penalltitë ishin përcaktuese edhe në duelin ndërmjet Feronikelit dhe Fushë Kosovës. Gjatë lojës nuk pati gola, derisa në penallti më të suksesshëm u treguan futbollistët e Fushë Kosovës.

Pesë ndeshjet tjera të këtij rrethi zhvillohen nesër.

Kupa e Kosovës – 1/16 e finales

E mërkurë, 01.12 2021

Ramiz Sadiku – Vushtrria 1-1, pas vazhdimeve 2-1

Feronikeli – Fushë Kosova 0-0 në vazhdime 0-0, pas penalltive 1:4

A&N – Gjilani 0-1

Drenica – Vllaznia 3-1

Besa – Prishtina 0-4

Malisheva – Istogu 1-0

Ulpiana – Vëllaznimi 3-0

Rahoveci – Ballkani 1-3

Trepça’89 – 2 Korriku 2-2 vazhdime 2-2, pas penalltive 2:

Llapi – Kika 2-1

Prizreni – Onix 1-5

E enjte, 02.12.2021

Drita – Drenasi

Liria – Dukagjini

Arbëria – Vitia

KEK-u – Trepça

Flamurtari – Ferizaj (fusha në Bërnicë)

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë