Afati kalimtar i transferimeve të janarit 2022: Çdo marrëveshje e konfirmuar në Premier League

  • 01.02.2022
Afati kalimtar i transferimeve të janarit 2022: Çdo marrëveshje e konfirmuar në Premier League

Newcastle ishte shpenzuesi më i madh i muajit me pronarët e rinj sauditë të klubit të shqetësuar se investimi i tyre i fundit mund të drejtohej për në Champions.

Menaxheri Eddie Howe është paraqitur me nënshkrime të reja me vlerë rreth 90 milionë funte, përfshirë sulmuesin Chris Wood nga Burnley dhe tre mbrojtës me përvojë.


Blerja e tyre ylli ishte mesfushori Bruno Guimaraes, një mbërritje prej 35 milionë funtesh nga Lyon, por nëse këta rekrut të rinj kanë cilësinë për të rritur pasurinë e Toon-it, vetëm koha do ta tregojë.

Steven Gerrard është vendosur shpejt në Aston Villa dhe ka nisur me shpejtësi rindërtimin e skuadrës së tij, duke shtuar pesë lojtarë këtë muaj duke përfshirë ish-bashkëlojtarin e Liverpoolit, Philippe Coutinho në huazim nga Barcelona.

Everton zbuloi Frank Lampard si menaxherin e tyre të ri në ditën e fundit të afatit dhe në orën 23:00 ai do të mirëpriste Dele Allin nga Tottenham dhe Donny van de Beek të Manchester United në Goodison Park.

Kishte gjithashtu një rikthim emocional në Premier League për Christian Eriksen, shtatë muaj pasi ai pësoi një atak në zemër ndërsa luante për Danimarkën në EURO 2020.

Ish-mesfushori i Tottenhamit është bashkuar sërish me trajnerin e Brentfordit, Thomas Frank, i cili e ka trajnuar fillimisht Eriksenin kur ishte në krye të U-17-ve të Danimarkës.

Ndërsa Liverpool festoi nënshkrimin prej 37 milionë funte të anësorit Luis Diaz nga Porto, pati zhgënjim pasi dritarja u mbyll përpara se Jurgen Klopp të përfundonte një marrëveshje për yllin emocionues të Fulham, Fabio Carvalho.

Mesfushori sulmues, 19 vjeç, do të bëhet lojtar i lirë në verë.

Arsenali i dha lamtumirën ish-kapitenit Pierre-Emerick Aubameyang, muajt e fundit të mjerimit të të cilit në Emirates përfunduan me një transferim të lirë te Barcelona.

Tottenham priti deri në ditën e fundit për të bërë dy lëvizjet e tyre të mëdha, duke sulmuar Juventusin për 15 milionë funte Rodrigo Bentancur dhe Dejan Kulusevski në huazim.

Një lojtar që qëndron në vend është Jesse Lingard i Manchester United, i cili pa lëvizje të mundshme huazimi në Newcastle dhe West Ham të bllokuara nga hierarkia e Old Trafford, pavarësisht se kishte vetëm gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij.

Arsenal

Në: Lino Sousa (West Brom, i pazbuluar)

Jashtë: Pierre-Emerick Aubameyang (Barcelona, i lirë), Ainsley Maitland-Niles (Roma, huazim), Harry Clarke (Hibernian, huazim), Folarin Balogun (Middlesbrough, huazim), Sead Kolasinac (Marseille, i lirë), Brooke Norton-Cuffy (Lincoln, huazim), Pablo Mari (Udinese, huazim), Karl Hein (Reading, huazim), Tyreece John-Jules (Sheffield Wednesday, huazim), Calum Chambers (Aston Villa, e pazbuluar), Ryan Alebiosu (Crewe, huazim), Nikolaj Moller (FC Den Bosch, huazim), Jordi Osei-Tutu (Rotherham, huazim), Tim Akinola (Dundee United, huazim).

Aston Villa

Në: Philippe Coutinho (Barcelona, huazim), Lucas Digne (Everton, 25 milionë funte), Robin Olsen (Roma, huazim), Calum Chambers (Arsenal, i pazbuluar), Kerr Smith (Dundee United, 2 milionë £).

Jashtë: Keinan Davis (Nottingham Forest, huazim), Wesley (Internacional, huazim), Aaron Ramsey (Cheltenham, huazim), Anwar El Ghazi (Everton, huazim), Caleb Chukwuemeka (Livingston, huazim), Jaden Philogene-Bidace (Stoke, huazim), Cameron Archer (Preston, huazim), Arjan Raikhy (Grimsby, huazim), Louie Barry (Swindon, huazim), Kaine Kesler Hayden (MK Dons, huazim), Matt Targett (Newcastle, huazim), Seb Revan (Hereford, hua).

Brentford

Në: Christian Eriksen (agjent i lirë), Jonas Lossl (Midtjylland).

Jashtë: Lachlan Brook (Adelaide United, huazim), Nathan Shepperd (Dundalk, i pazbuluar), Jan Zamburek (Viborg, i pazbuluar), Joe Adams (Dundalk, i lirë), Patrik Gunnarsson (Viking Fotballklubb, i pazbuluar), Joel Valencia (Agrupcoracion Dega , huazim), Dominic Thompson (Ipswich, huazim), Mads Bidstrup (FC Nordsjaelland, huazim), Charlie Goode (Sheffield United, huazim), Luka Racic (HB Koge, huazim).

Brighton 

Në: Deniz Undav (Royale Union Saint-Gilloise, 6 milion £), Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin, i pazbuluar)

Jashtë: Aaron Connolly (Middlesbrough, huazim), Kacper Kozlowski (Royale Union St-Gilloise) Leo Ostigard (Xhenova, huazim), Jurgen Locadia (Bochum, i pazbuluar), Taylor Richards (Birmingham, huazim), Christian Walton (Ipswich, i pazbuluar) , Lorent Tolaj (Cambridge, huazim), Deniz Undav (Royale Union Saint-Gilloise, huazim).

Burnley

Në: Wout Weghorst (Wolfsburg, 12 milion £)

Jashtëm: Jacob Bedeau (Morecambe, huazim), Anthony Glennon (Barrow, huazim), Chris Wood (Newcastle, 25 milion £), Ethen Vaughan (Farsley Celtic, huazim)

Chelsea

Në: Dylan Williams (Derby County, i pazbuluar)

Jashtë: Lewis Baker (Stoke, i pazbuluar), Jamie Cumming (MK Dons, huazim) Juan Castillo (Charlton Athletic, huazim), Tariq Uwakwe (Crewe, i pazbuluar), Tino Anjorin (Huddersfield Town, huazim)

Crystal Palace

Në: Jean-Philippe Mateta (Mainz 05, 9 milion £), Luke Plange (Derbi, i pazbuluar), Killian Phillips (Drogheda, i pazbuluar)

Jashtë: Jake O’Brien (Swindon, hua), Jacob Montes (RWD Molenbeek, huazim), Jay Rich-Baghuelou (Accrington, i pazbuluar), James Taylor (Tonbridge Angels, hua), Ollie Webber (Portsmouth, i pazbuluar), Rob Street (Newport County, hua), Luke Dreher (Bromley, huazim), Jack Roles (i lëshuar).

Everton

Në: Vitaliy Mykolenko (Dynamo Kyiv, i pazbuluar), Nathan Patterson (Rangers, 16 milion £), Anwar El Ghazi (Aston Villa, huazim), Donny van de Beek (Manchester United, huazim), Dele Alli (Tottenham, i lirë, por mund të rritet deri në 40 milion £).

Jashtë: Lucas Digne (Aston Villa, 25 milion £), Ellis Simms (huazim).

Leeds

Në: Mateo Joseph Fernandez (Espanyol, i pazbuluar).

Në dalje: Ryan Edmondson (Port Vale, huazim), Cody Drameh (Cardiff, huazim), Josh Galloway (FC United i Manchester, huazim), Bobby Kamwa (Dunfermline Athletic, huazim).

Leicester

Në: Asnjë

Janë dalë: Jacob Wakeling (Barrow, huazim), Filip Benkovic (i liruar), Casey McAteer (Forest Green Rovers, huazim), Josh Eppiah (Northampton, huazim), Jakub Stolarczyk (Dunfermline, huazim), Ali Reghba (Chabab Riadhi Belouizdad, huazim).

Liverpool

Në: Luis Diaz (Porto, 37 milion £).

Jashtë: Morgan Boyes (Livingston, i lirë), Tony Gallacher (St Johnstone, i lirë), Vitezslav Jaros (Notts County, huazim), Nat Phillips (Bournemouth, huazim).

Manchester City

Në: Julian Alvarez (River Plate, i pazbuluar).

Jashtë: Ferran Torres (Barcelona, 46 milionë funte), Taylor Harwood-Bellis (Stoke, huazim), James Trafford (Bolton, huazim), Tommy Doyle (Cardiff, huazim), Patrick Roberts (Sunderland, i pazbuluar), Finley Burns (Swansea, huazim), Julian Alvarez (River Plate, huazim), Luke Bolton (Salford, i pazbuluar).

Manchester United

Në: Asnjë.

Jashtë: Teden Mengi (Birmingham, huazim), Ethan Laird (Bournemouth, huazim), Axel Tuanzebe (Napoli, huazim), Anthony Martial (Sevilla, huazim), Amad Diallo (Rangers, huazim), Reece Devine (Walsall, huazim), Donny van de Beek (Everton, huazim).

Newcastle 

Në: Kieran Trippier (Atletico Madrid, i pazbuluar), Chris Wood (Burnley, 25 milion £), Bruno Guimaraes (Lyon, 33 milion £), Matt Targett (Aston Villa, huazim), Dan Burn (Brighton, 13 milion £).

Jashtë: Rosaire Longelo (Accrington, i pazbuluar), Joe White (Hartlepool, huazim), Freddie Woodman (Bournemouth, huazim), Matthew Bondswell (Shrewsbury, huazim), Jeff Hendrick (QPR, huazim), Matty Longstaff (Mansfield, huazim), Elliot Anderson (Bristol Rovers, huazim).

Norwich

Në: Asnjë

Në dalje: Tom Dickson-Peters (Gillingham, huazim), Tyrese Omotoye (Carlisle, huazim), Bali Mumba (Peterborough, huazim), Rocky Bushiri (Hibernian, huazim), Gassan Ahadme (Burton, i lirë), Onel Hernandez (Birmingham, huazim). ), Josh Martin (Doncaster, huazim), Sebastian Soto (Livingston, huazim), Jordan Hugill (Cardiff, huazim), Todd Cantwell (Bournemouth, huazim).

Southampton

Në: Willy Caballero (falas).

Jashtë: Sam McQueen (në pension), Jack Bycroft (Dorchester, huazim), Dan Nlundulu (Cheltenham, huazim), Jeremi Rodriguez (Burgos CF, huazim), Caleb Watts (Crawley, huazim), Kayne Ramsay (Ross County, huazim), Dynel Simeu (Carlisle, huazim).

Tottenham

Në: Dejan Kulusevski (Juventus, huazim), Rodrigo Bentancur (Juventus, 15 milion £).

Jashtë: Dilan Markanday (Blackburn, i pazbuluar), Kion Etete (Cheltenham, huazim), Jack Clarke (Sunderland, huazim), Nile John (Charlton, huazim), Bryan Gil (Valencia, huazim), Giovani Lo Celso (Villarreal, huazim) , Tanguy Ndombele (Lyon, huazim), Dele Alli (Everton, i lirë, por mund të rritet në 40 milion £).

Watford

Në: Maduka Okoye (Sparta Rotterdam, 4.1 milion £), Hassane Kamara (Nice, 4 milion £), Samir (Udinese, i pazbuluar), Edo Kayembe (Eupen, i pazbuluar), Samuel Kalu (Bordeaux, i pazbuluar).

Jashtë: Maduka Okoye (Sparta Rotterdam, huazim), Pontus Dahlberg (Gillingham, huazim), Ryan Cassidy (Bohemian, huazim), JJ McKiernan (Bohemian, huazim).

West Ham

Në: Asnjë.

Janë dalë: Mipo Odubeko (Doncaster, huazim), Conor Coventry (MK Dons, huazim), Joseph Anang (St Patrick’s, huazim), Frederik Alves (Brondby, i pazbuluar).

Wolves

Në: Hayao Kawabe (Grasshopper Club Zurich, i pazbuluar), Chiquinho (Estoril, i pazbuluar), Jeong Sang-bin (Suwon Samsung Bluewings, i pazbuluar), Hwang Hee-Chan (RB Leipzig, 14 milion £ – përfundon më 1 korrik).

Jashtë: Theo Corbeanu (MK Dons, huazim), Lewis Richards (Harrogate, huazim), Luke Matheson (Scunthorpe, huazim), Leonardo Campana (Inter Miami, huazim), Hayao Kawambe (Grasshoppers, huazim), Dion Sanderson (Queens Park Rangers). , huazim), Jeong Sang-bin (Grasshoppers, huazim) Austin Samuels (Inverness Caledonian Thistle, huazim), Adama Traore (Barcelona, ​​huazim), Ryan Giles (Blackburn, huazim).

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë