Reperja me prejardhje kosovare sipas Spotify është më e dëgjuara në hip hopin gjerman

Reperja me prejardhje kosovare sipas Spotify është më e dëgjuara në hip hopin gjerman

Reperja e njohur shqiptare, Loredana Zefi, është artistja më e dëgjuar e zhanrit hip-hop këtë vit në Gjermani.

Në bazë të statistikave që ka nxjerr “Spotify” për territorin e Gjermanisë, rezulton se Loredana është rap-artistja më e dëgjuar në shtetin gjerman këtë vit.

Lajmin e ka bërë të ditur një nga miqt e këngëtarës duke e shpërndarë këtë statistikë në InstaStory dhe duke e etiketuar më pas Loredanën.

Edhe Loredana e lumtur për këtë sukses, e rishpërndau këtë statistikë me ndjekësit e saj në Instagram.

RAPORTO