Mozzik – Kurtit: Besimin e popullit e fituat dhe formuat qeverinë, mbani të dyat në mënyrë dijnitoze

Këngëtari i njohur shqiptarë, ka uruar deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e Qeverisë Kurti 2.

Fjala është për Mozzikun i cili është njëri ndër këngëtarët më aktiv të estradës shqiptare nëpër rrjetet sociale.

Mozzik përmes një postimi në facebook i ka uruar suksese Qeverisë Kurti 2, ku është shprehur ”besimin e popullit e fituat dhe pikërisht sot formuat Qeverinë ! Mbani që të dyja dhe besimin dhe fitorën në mënyrë dinjitoze”

Shkrimi i plotë:

Urime Qeveria Kurti 2 !

Suksese në këtë rrugëtim që e kërkuat që shumë vite , besimin e popullit e fituat dhe pikërisht sot formuat Qeverinë !

Mbani që të dyja dhe besimin dhe fitorën në mënyrë dinjitoze .Paçi shëndetin e ju priftë e mbara !

RAPORTO