Bizneset Vende Pune Ofertat

Adriana Matoshi do të prezantojë Festivalin e Këngës në RTSh

Adriana Matoshi do të prezantojë Festivalin e Këngës në RTSh

02.11.2023 Rozë

Aktorja e njohur dhe deputetja në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka marrë përsipër një përgjegjësi të re.

Gjatë konferencës së parë për media të festivalit, u zbulua se aktorja nga Kosova do të jetë një ndër prezantueset e Festivalit të Këngës në RTSh.

“Do të jem një prezantuese e re, që për herë të parë në jetën time marr pjesë në këtë event”, tha Matoshi.

Është një sfidë e madhe për mua, por si person mua më pëlqejnë sfidat. Mezi po pres që të fillojë festivali dhe të kënaqemi me këngët që i keni përzgjedhur. Suksese të gjithëve dhe uroj që të kënaqemi bashkë”, u shpreh aktorja.

Kujtojmë se edicioni i 62-të i Festivalit të Këngës në RTSh do të mbahet më 19, 20, 21 dhe 22 dhjetor të këtij viti.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Artistët nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

Artistët nga estrada shqiptare urojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit

Nga sot (e martë) ka filluar zyrtarisht Muaji i Shenjtë i Ramazanit.

Për një muaj të tërë, myslimanët e devotshëm nga anë e kënd globit do të agjërojnë deri në ditën e fundit, e cila më pas kurorëzohet me festën e Fitër Bajramit të nesërmen.

Në rrjetet sociale, njerëz të shumtë kanë shprehur urimet e tyre për këtë festë, duke iu dëshiruar njëri-tjetrin agjërim sa më të lehtë.

Një gjë të tillë e kanë bërë edhe emrat e njohur nga estrada, të cilat përmes rrjeteve sociale, iu kanë shprehur urime fansave të tyre për muajin e madhërishëm.

Disa prej tyre të cilët janë myslimanë të devotshëm, janë edhe vet agjërues gjatë Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Të tillë janë reperi Gold AG, këngëtari Labinot Tahiri, këngëtarja Leonora Jakupi, Adriana Matoshi, Kida, Capital T e shumë të tjerë.

Artistët shqiptarë urojnë Vjosa Osmanin pasi u zgjodh Presidente e Kosovës

Artistët shqiptarë urojnë Vjosa Osmanin pasi u zgjodh Presidente e Kosovës

Gjatë ditës së dielë kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje nga lista ”Guxo”, Vjosa Osmani me 71 vota pro është zgjedhur presidente e Republikës së Kosovës.

Vjosa Osmani është zgjedhur presidente në raundin e tretë, i cili ishte final për zgjedhjen e presidentit.

Lajmi është pritur mjaft mirë nga publiku, e sidomos nga artistët shqiptar, të cilët nuk kanë nguruar që të urojnë Osmanin nëpër rrjetet e tyre sociale.

Njërsa ndër artistët e shumtë të cilët e uruan Osmanin për postin e ri ishte edhe këngëtarja Dafina Zeqiri, ku pranë postimit të saj e ka bashkangjitur një pjesë nga fjalimi i Vjosa Osmanit.

Poashtu edhe këngëtarja e njohur, Era Istrefi ka uruar presidenten e re Vjosa Osmani duke e postuar një fotografi në Instastory, së bashku me Osmanin, fotografi kjo e realizuar në një bashkëbisedim live në Instagram.

urimet nuk kanë munguar edhe nga artisti i mirënjohur Naser Rafuna, i cili poashtu ka postuar një fotografi në Instastory, së bashku me Osmanin.

Këngëtari i njohur me emrin Gashi, poashtu ka qenë njëri ndër shumë artistat të cilët e kanë uruar Vjosa Osmanin.

Nuk ka munguar as urimi nga koleget e Osmanit, ka qenë Adriana Matoshi ajo e cila e ka uruar me një fotografi në Instastory Osmanin, ku shihen të dya së bashku të buzëqeshura.

Adriana Matoshi: Nuk jam duke besuar që jam kandidate për deputete

Adriana Matoshi: Nuk jam duke besuar që jam kandidate për deputete

Me 16 janar të këtij viti partië politike kanë dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat me emrat e kandidatëve për deputetë.

Lëvizja Vetëvendosje pak para orës 18:00 kishte dorëzuar listën me emrat e 110 kandidatëve të saj për aplikim në KQZ të cilën e ka quajtur “Lista e Referendumit.”, e të cilës i prinë kreu i kësaj partie, njëherit kandidatë për kryeministër Albin Kurti.

Në mesin e 110 emrave të kandidatëve për deputetë ësht edhe aktorja e njohur kosovare, Adriana Matoshi, e cila mbanë numrin 60.

Matoshi ka thënë se ende nuk po e beson që është kandidate për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Nuk jam duke besuar që jam kandidate për deputete”, tha ajo në Klan Kosova.

Ajo gjithashtu tha se pavarësisht vëshitësive beson që do t’ia dalë ta kryejë punën edhe të deputetes.

“Duke pasur aftësinë time si njeri i fortë që konsiderohem edhe në publik, që në shumë sfida kam arritur gjërat që i kam pasur synim e qëllim. Ka me qenë e vështirë, por me punë dhe përkushtim e energji dhe inatin që e kam në vete, e di që gjithçka është e mundur dhe sidomos kur ke krahë të fortë brenda vetës, besoj që s’ka me pas shumë problem”, tha Matoshi.

Kandidatja për deputete nga LVV-ja ka theksuar se e vlerëson kreun e partisë, Albin Kurtin.

“Ka njohuri të jashtëzakonshme edhe në lëmin e artit”, tha ajo.

Reklama R-Sharm Reklama/Shtyp Rr. Brigada 123, Shirokë - Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë