Vetëm në 24 orët e fundit 61 aksidente e mbi 1600 tiketa trafiku

Numri i aksidenteve që po ndodhin në Kosovë tash e një kohë të gjatë, vazhdon të jetë i lartë.

12.11.2021 / Kronika

Vetëm në 24 orët e fundit 61 aksidente e mbi 1600 tiketa trafiku
Foto: Ilustrim

Në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se kanë ndodhur 61 aksidente, fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fataliet.

Ndërsa 24 aksidente përfunduan me të lënduar dhe 37 të tjera me dëme materiale.


Gjatë kësaj periudhe kohore, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 1,616 tiketa trafiku për të gjithë drejtuesit e automjeteve që kanë shkelur rregullat e trafikut.

Po ashtu, në 24 orët e fundit policia ka arrestuar 30 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, ku 21 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa 5 të tjerë në vuajtje të dënimit.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *