Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit

07.05.2024

Nënshkrimi i Kylian Mbappes për Real Madridin, i supozuar nga të gjithë, do të zyrtarizohet më së voni në muajt e ardhshëm, por një njoftim mund të vijë edhe këtë javë. Është një temë delikate në Santiago Bernabeu.

Nënshkrimi i Mbappes ka shkaktuar tension në zhveshtoren e Real Madridit Foto: Ilustrim

Dhoma e zhveshjes në Real Madrid është e kënaqur me mundësinë e mbërritjes së Mbappes, siç është shprehur në disa raste nga një numër yjesh në klub.

Megjithatë, sipas Relevo, ka frikë se ardhja e tij, dhe emocionet që po trazon, mund të errësojnë sezonin e shkëlqyer që po bëjnë Los Blancos, me një titull të ligës së përfunduar dhe një finale të Ligës së Kampionëve afër.

Kjo është pjesërisht arsyeja pse çdo detaj i një njoftimi të mundshëm ruhet me sekretin maksimal nga drejtuesit e Mbretërve.