Vetura godet fëmijën 8-vjeçar në rrugën Mamushë – Suharekë

  • 13.11.2022
Vetura godet fëmijën 8-vjeçar në rrugën Mamushë – Suharekë

Në 24 orët e fundit në Kosovë ka pasur dhjetëra aksidente trafiku, ku një ndër ta ishte me fatalitet, ndërkaq mbi 20 me të lënduar. Një ndër ta ka ndodhur në rrugën Mamushë – Suharekë, ku një person ka goditur me veturë një fëmijë dhe më pas ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Sinjalit, i cili njoftoi se aksidenti ka ndodhur afër një pompe të derivateve, kur vetura ka përplasur një fëmijë të moshës 8-vjeçare, të cilit i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.


Për shkak të lëndimeve, fëmija është dërguar fillimisht në Emergjencën e Mamushës, e më pas është transportuar për në Spitalin e Prizrenit, ku po merr trajtim mjekësor, si pasojë e frakturës në kokë që ka pësuar.

Në anën tjetër, në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia dhe është identifikuar edhe i dyshuari, por i njëjti është s’është kapur, teksa për rastin është vënë në dijeni edhe Prokurori i Shtetit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë