Suharekë, vetura godet një vajzë të mitur me trotinet, shoferi ikë nga vendi i ngjarjes

  • 12.08.2022
Suharekë, vetura godet një vajzë të mitur me trotinet, shoferi ikë nga vendi i ngjarjes

SuharekaOnline mëson se deri te aksidenti kishte ardhur derisa vozitësi ishte duke drejtuar automjetin dhe nga pakujdesia me gomën e përparme të anës së djathtë e goditi drejtuesen e cila ishte duke lëvizur me trotinet.

Në atë moment vajza e mitur ishte duke e drejtuar trotinetin përgjatë rrugës “Hasan Prishtina”, e cila kjo rrugë është një drejtimshe për lëvizjen e automjeteve, dhe pas aksidentit vozitësi me automjet nuk është ndalur në vendin e ngjarjes, duke u larguar në drejtim të panjohur.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 16:30 në rrugën “Hasan Prishtina” në Suharekë.


Si pasojë e aksidentit, drejtuesja e trotinetit ka pësuar lëndime trupore, ku familjarët e saj e dërguan në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Suharekë, e cila pasi mori ndihmën e parë u lirua për në shtëpi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë