Suharekë, nën ndikim të alkoolit nuk respektoi udhërat e policëve për identifikim, përfundon në stacion policor

Një rast i moszbatimit të urdhërit të personit zyrtar është raportuar dje në stacionin policor në Suharekë.

Suharekë, nën ndikim të alkoolit nuk respektoi udhërat e policëve për identifikim, përfundon në stacion policor

Një rast i moszbatimit të urdhërit të personit zyrtar është raportuar dje në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se gjatë një kundërvajtje në trafik, i dyshuari mashkull kosovar pasagjer në veturë dhe nën ndikim të alkoolit nuk i ka respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë për identifikimin e tij.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje pas mesante rreth orës 00:25 në rrugën “Skënderbeu” në Suharekë.

Pasi i dyshuari është dërguar në Polici, i është bërë alkool testi dhe është kuptuar se i njëjti ka qenë në gjendje të dehur.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

MOSZBATIM I URDHRIT TË PERSONIT ZYRTAR / Rr. Skënderbeu, Suharekë 19.06.2022 – 00:25. Gjatë një kundërvajtje në trafik, i dyshuari mashkull kosovar pasagjer në veturë dhe nën ndikimin  të alkoolit nuk i ka respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë për identifikimin e tij. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë