Shqetësuese, vetëm në 5 ditët e fundit ndodhën 248 aksidente, policia shqitoi mbi 9 mijë gjoba

Policia e Kosovës është duke vazhduar me apelet, thirrjet për qytetarët për respektim të rregullave në komunikacion.

Shqetësuese, vetëm në 5 ditët e fundit ndodhën 248 aksidente, policia shqitoi mbi 9 mijë gjoba

Ndonëse policia po bënë apele, numri i aksidenteve në vendin tonë vazhdon të jetë shqetësuese.

Në çdo raport ditor janë të regjistruar mbi 30 aksidente trafiku.


Vetëm gjatë ditës së premte në Kosovë kanë ndodhur 47 aksidente trafiku, fatmirësisht asnjë prej tyre nuk ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 17 aksidente janë raportuar me persona të lënduar dhe 30 të tjera me dëme materiale.

SuharekaOnline ka mbledhur statistikat e raporteve ditore të policisë për periudhën 20 – 24 qershor.

Sipas këtyre statistikave, bëhet e ditur se brenda këtyre pesë ditëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur hiç më pak se 248 aksidente trafiku.

Numri më i madh i aksidenteve të trafikut është regjistruar të enjten (23 qershor), ku në këtë ditë janë regjistruar 53 aksidente.

Ndërsa, fatmirësisht brenda kësaj periudhe kohore asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet, kurse 110 aksidente kanë përfunduar me persona të lënduar dhe 138 të tjera me dëme materiale.

DataMe fatalitetMe të lënduarMe dëme
materiale
Numri i aksidenteve të trafikut
në Kosovë
20 qershor0262652
21 qershor0232649
22 qershor0173047
23 qershor0272653
24 qershor0173047
TOTAL0110138248

Po ashtu, gjatë këtyre pesë ditëve Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe gjoba ndaj atyre që nuk kanë respektuar rregullat në komunikacion.

Sipas statistikave bëhet e dityre, se brenda këtyre ditëve policia ka shqiptuar 9 mijë e 73 tiketa trafiku.

DataNumri i tiketave të trafikut
20 qershor1,492
21 qershor1,789
22 qershor1,994
23 qershor1,885
24 qershor1,913
TOTAL9,073

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë