Prokuroria e Prizrenit brenda një jave ka kërkuar paraburgim për 11 persona të dyshuar

  • 19.11.2022
Prokuroria e Prizrenit brenda një jave ka kërkuar paraburgim për 11 persona të dyshuar

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar se brenda një jave janë ndaluar 9 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren brenda një jave ka ngritur 28 aktakuza kundër 43 personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale si: vjedhje, dhunim, fajde, dhunë në familje, e vepra të tjera.

SuharekaOnline ka përcjellur raportet e prokurorisë për një javë ku poashtu është bërë e ditur se gjatë kësaj jave nga prokurori i shtetit është bërë 9 kërkesa për caktimin e paraburgimit për 11 të dyshuar.


Rikujtojmë se gjatë 24 orëve të kaluara Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur këto 9 aktakuza kundër 19 personave:

Aktakuzat:

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur nëntë (9) aktakuza kundër nëntëmbëdhjetë (19) personave, për veprat penale si në vijim:

Dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për veprën penale “Mashtrimi”;

Dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për veprën penale “Sulmi”;

Një (1) aktakuzë kundër dhjetë (10) personave për veprat penale “Sulmi”, “Lëndimi i lehtë trupor” dhe “Lëndimi i rëndë trupor”;

Një (1) aktakuzë kundër dy (2) personave për veprat penale “Sulmi” dhe “Lëndimi i lehtë trupor”;

Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Dhuna në familje”;

Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Rrezikimi i trafikut publik”;

Një (1) aktakuzë kundër një (1) personi për veprën penale “Kanosja”;

Poashtu, nga kjo prokurori është bërë ndalimi i i një personi të dyshuar për shkak të dyshimit të bazuar se i njëjti ka kryer  veprat penale “Fajdeja” dhe “Detyrimi” sipas KPRK-së.

Nga ky departament me urdhër të prokurorit, është ndaluar një (1) person i dyshuar, për shkak të veprës penale “Lëndimi i rëndë trupor” sipas KPRK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë