Prokuroria e Prizrenit ndalon një të dyshuar si dhe kërkon paraburgim për tre të tjerë

  • 12.12.2022
Prokuroria e Prizrenit ndalon një të dyshuar si dhe kërkon paraburgim për tre të tjerë

Prishtinë, 11 dhjetor   2022  – Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se, gjatë 24 orëve të fundit ka themeloret janë ndaluar për 48 orë 10 persona për vepra të ndryshme penale dhe parashtruar 4 kërkesa për caktimin e masës se paraburgimit ndaj 4 personave për kryerje të veprave penale.

Prokuroria Themelore në Prizren, me urdhër të prokurorit ka ndaluar dy persona të dyshuar, në dy raste të ndara, si dhe pranë gjykatës kompetente ka parashtruar tri kërkesa për caktim të paraburgimit kundër tre personave.

Ndalimet e personave me urdhër të prokurorit:


Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, më urdhër të prokurorit ka ndaluar një (1) person të dyshuar në kohëzgjatje prej 48 orëve, për shkak të veprave penale “Kanosja” dhe “Dhuna në familje”.

Po ashtu, nga ky departament është ndaluar një (1) person i dyshuar për shkak të veprës penale “Kanosja” sipas KPRK-së.

Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):

Departamenti i Përgjithshëm, ka paraqitur tri (3) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër tre (3) personave, në tri raste të ndara, për shkak të dyshimit të bazuar se të pandehurit kanë kryer veprat penale “Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope apo analoge”,”Kanosja” lidhur me veprën penale “Dhuna në familje” si dhe “Kanosja” sipas KPRK-së.” thuhet në njoftimin e prokurorisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë