Prokuroria e Prizrenit ndalon 4 persona të dyshuar si dhe kërkon paraburgim për një tjetër

  • 27.12.2022
Prokuroria e Prizrenit ndalon 4 persona të dyshuar si dhe kërkon paraburgim për një tjetër

Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24-orëve të fundit, nga prokuroritë themelore janë ndaluar 15 persona për 48 orë, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Poashtu, prokurori i shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë dy kërkesa për caktimin e paraburgimit ndaj dy personave.

Prokuroria Themelore në Prizren ka njoftuar se me urdhër të prokurorit, ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orëve, katër persona të dyshuar.


Kjo prokurori njofton se pranë gjykatës kompetente ka parashtruar një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë