[FOTO] Policia shpall në kërkim 6 serbë të dyshuar për krime lufte në Kosovë

  • 03.11.2022
[FOTO] Policia shpall në kërkim 6 serbë të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim gjashtë persona për veprën penale “Krime lufte kundër popullsisë civile”.

Policia ka publikuar emrat dhe fotografitë e të dyshuarve.

Aksic Cedomir, Denic Dragan, Jovanovic Stojan, Paunovic Goroljub, Racic Dejan dhe Rajkovic Ljubisa janë të kërkuarit.


Policia e Kosovës, Sektori për Hetimin e Krimeve të Luftës, bazuar në ligj publikon: Urdhër për Shpalljen në Kërkim të Pandehurve

Personat e shpallur në kërkim janë:

  1. AKSIĆ (Voimir) Ćedomir; data e lindjes; 10.05.1960
  2. DENIC (Slobodan) Dragan; data e lindjes; 10.12.1967
  3. JOVANOVIĆ (Milan) Stojan; data e lindjes; 14.10.1961
  4. PAUNOVIĆ (Slavujko) Goroljub; data e lindjes; 07.05.1969
  5. RAĆIĆ (Janko) Dejan; data e lindjes; 10.12.1974
  6. RAJKOVIĆ (Ivica ) Ljubiša; data e lindjes; 07.12.1974

Të pandehurit e lartcekur janë duke u kërkuar për veprën penale: Krime Lufte Kundër Popullsisë Civile

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët apo kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personave të dyshuar të publikuar në këtë shpallje, të lajmërojë Policinë e Kosovës në telefon ose në stacionin më të afërt policor.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës janë:

  • Tel: 192 dhe 080019999 (pa pagesë)
  • Tel: 038 542 127; Qendra Operative DDP
  • E-mail adresa: info@kosovopolice.com
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë