Vdes komandant togu i UÇK-së dhe ish-kryetari i nëndegës së LDK-së në Maqitevë, Rifat Aliu

  • 28.08.2022
Vdes komandant togu i UÇK-së dhe ish-kryetari i nëndegës së LDK-së në Maqitevë, Rifat Aliu

Ka ndërruar jetë komandant togu i UÇK-së si dhe ish-kryetar i nëndegës së LDK-së në Maqitevë, Rifat Aliu.

Kryetari i LDK-së dega në Suharekë, Ardian Shala ka njoftuar se sot e morën lajmin pikëllues për ndarjen nga kjo botë të aktivistit shumëvjeçar të LDK-së.

Ishte aktiv dhe i guximshëm, komandant togu i UÇK- së, udhëhoqi fshatin, nëndegën e LDK-së dhe gjithmonë punoi për krijimin dhe forcimin e institucioneve të Republikës së Kosovës.


Shala në emër të tij dhe degës së LDK-së në Suharekë u ka shprehur familjarëve ngushëllimet më të sinqerta.


Postimi i plotë:

Sot ,morëm lajmin pikëllues për ndarjen nga kjo botë të aktivistit shumëvjeçar të LDK dhe ish kryetarit të nëndegës së LDK-Maçitevë , Rifat Aliu .

Për familjen ,rrethin e tij dhe për ne bashkëpunëtorët e tij është një humbje e madhe pasi nga sot nuk e kemi në mesin tonë njeriun punëtor e fjalëpak, udhëheqësin e kryefamiljarin Rifat Aliu.

Ishte aktiv dhe i guximshëm, komandant togu i UÇK- së, udhëhoqi fshatin, nëndegën e LDK-së dhe gjithmonë punoi për krijimin dhe forcimin e institucioneve të Republikës së Kosovës.

Do ta kujtojmë gjithmonë me mall .
Familjarëve u shpreh ngushëllimet më të sinqerta në emër timin dhe degës së LDK -Suharekë.
Pusho i qetë baci Rifat !
I lehtë dheu i Kosovës !

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë