Vdekja e punëtorit në Studençan, arrestohet pronari i gurthyesit ku punonte viktima

  • 02.02.2023
Vdekja e punëtorit në Studençan, arrestohet pronari i gurthyesit ku punonte viktima

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në fshatin Studenqan të Suharekës, ku 51-vjeçari N.M ka humbur jetën në vendin e tij të punës.

Lidhur me këtë ngjarje tragjike Policia e Kosovës ka arrestuar pronarin e një kompanie të gurthyesit ku edhe po punonte tashmë i ndjeri.

B.B (pronari) është intervistuar në cilësinë e të dyshuarit dhe me urdhër të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit policor.


I njëjti do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës’./Sinjali/

Lidhur me këtë rast SuharekaOnline ka kontaktuar edhe me stafin e Urgjencës ku edhe u dërgua N.M për t’iu dhënë ndihma e parë, po që fatkeqësisht kur kishte arritur në Urgjencën e Suharekës viktima ishte pa shenja jete.

Mjekët kujdestar thonë se viktima e kishte lënduar njërin krah dhe pjesën e shpinës e si pasojë e plagëve të rënda nuk ka arritur të shpëtonte edhe pse stafi mjekësor kishin bërë përpjekje që ta kthenin në jetë.

Në vendin e ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet përkatëse dhe janë duke u marrur me rastin, ndërsa trupi i viktimës 51 vjeçar, është dërguar në IML për obduksion.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë