Bizneset Vende Pune Ofertat

Drejtoria e Shëndetësisë pajiset me leje ndërtimore për ndërtimin e QMF-së në Studençan

Drejtoria e Shëndetësisë pajiset me leje ndërtimore për ndërtimin e QMF-së në Studençan

21.07.2023 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë është pajisur me leje ndërtimore për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në fshatin Studençan të Suharekës.

Kështu ka bërë të ditur Drejtoresha e këtij dikasteri, Besa Kuqi, raporton SuharekaOnline.

Kuqi përmes një shkrimi ka njoftuar se drejtoria të cilën e udhëheq ajo është pajisur me leje ndërtimore nga Drejtoria e Urbanizmit dhe Planifikimit Hapsinor.

“Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale të cilën e udhëheqi është pajisur me Leje Ndërtimore , për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare për fshatin Studençan.

Fjal pak, punë shumë.” ka shkruar Kuqi.

Ajo poashtu ka publikuar edhe lejen e ndërtimit në të cilën thuhet: “Drejtoria për Urbanizëm dhe Planifikim, ka pranuar kërkesën 07Nr.350-37309 datë 20.06.2023 nga Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale nga Suhareka, për leje ndërtimore për objektin me destinim QMF në fshatin Studençan, Komuna e Suharekës, në parcelën kadastrale 02270-0 Z.K. Studençan pronë e Komunës së Suharekës sipas çertifikatës së pronësme nr prot.2966/2023 datë 26.06.2023, Andaj ky organ pas shqyrtimit të kërkesës ka vendosur si në Dokumentin e bashkangjitur kësaj shkrese.”.

Rikujtojmë se javë më parë në Komunën e Suharekës, përkatësisht në fshatin Duhël kanë filluar edhe punimet për ndërtimin e objektit të Qendrës së Mjekësisë Familjare për këtë fshat.

ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë