Nesër një pjesë e Gjinocit mbetet 4 orë pa rrymë

  • 09.01.2023
Nesër një pjesë e Gjinocit mbetet 4 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se me 10 janar 2023 në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së martë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 10:00 deri në orën 14:00, shkruan SuharekaOnline.

Vendet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike janë dalja nga Gjinoci: TS 061 Destan Kurtishaj “A&D” SH.P.K.


Sipas KEDS-it arsyeja e ndërprerjes së energjisë elektrike është se punët që duhet të kryhen, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

Punime nga palët e treta

1. NS 110/35/10 kV Theranda

Nga Dalja 10 kV Gjinovci do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV TS ” A & D ” SH.P.K.( kodi: 32000003061) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: TS 061 Destan Kurtishaj “A&D” SH.P.K.

Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.” thuhet në njoftimin e KEDS-it.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë