Muharremaj qytetarëve në Qendrën e Regjistrimit Civil: Po punojmë që shërbimet për ju të jenë gjithnjë e më të avansuara

  • 16.08.2022
Muharremaj qytetarëve në Qendrën e Regjistrimit Civil: Po punojmë që shërbimet për ju të jenë gjithnjë e më të avansuara

Këto ditë është shtuar numri i kërkesave për nxjerrjën dhe rregullimin e dokumenteve përsonale në Qendrën e Regjistrimit Civil.

Shumë nga këto kërkesa janë të mërgimtarëve tanë të cilët kanë ardhur për pushime në atdhe.


Për të parë se si po organizohet puna në këtë Qendër dhe për të takuar disa nga ata që kanë nevojë për shërbime të Komunës, kryetari Muharremaj, ka vizituar këtë institucion dhe ka takuar të gjithë ata që gjendeshin për momentin duke kërkur shërbime nga Komuna.

Muharremaj edhe kësaj radhe ka thënë se Komuna është në shërbim të secilit qytetarë dhe secilës kërkesë ligjore nga ana e tyre.

“Qytetarët duhet ta dinë gjithmonë, se komuna është institucioni i cili u shërben atyre për secilen kërkesë ligjore.

Ne po punojmë bashkë që shërbimet për ju të jenë gjithnjë e më të avansuara, “ ka thënë kryetari i Komunës Bali Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë