Muharremaj lajmërohet nga terreni, apelon për kujdes, në 7 fshatra ka zjarre

  • 17.08.2021
Muharremaj lajmërohet nga terreni, apelon për kujdes, në 7 fshatra ka zjarre

Suhareka vazhdon të ketë probleme me zjarret fushore dhe malore, ku aktualisht janë shtatë fshatra ku ekipet po luftojnë në fikjen e tyre.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë të ditur se ende janë duke u ballafaquar me zjarrin dhe njëkohësisht ka apeluar për kujdes të shtuar.

“Ende si duket kemi probleme me zjarre, në Sopijë, Bukosh, Dragaqinë, Nishor, Breshanc, Dobërdelan, Biraq etj. Ju lutem ta keni kujdesin e shtuar sepse temperaturat ende janë të larta dhe mund të ketë ende dëme. Ne me të gjitha ekipet jemi në teren dhe po punojmë në shuarjen e tyre” thuhet në apelin e të parit të Suharekës.


Ndryshe Suhareka ka disa javë që po përballet me zjarret ku fatmirësisht dëmet janë vetëm të natyrës materiale, florë e faunë dhe jo në njerëz.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë