Konkursi për asistent/e e fëmijeve me nevoja të veçanta në disa shkolla të Suharekës, DKA publikon listën e ngushtë

  • 19.12.2022
Konkursi për asistent/e e fëmijeve me nevoja të veçanta në disa shkolla të Suharekës, DKA publikon listën e ngushtë

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka publikuar listën e ngushtë me emrat e kandidatëve për pozitën asistent/e e fëmijeve me nevoja të veçanta në disa shkolla të Komunës së Suharekës.

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se Komisioni Përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05 nr. 1035 të datës 24.10.2022 ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve.

Sipas njoftimit të DKA-Suharekë bëhet e ditur se kandidatët e përfshirë në listë do t’i nënshtrohen testit me shkrim me datë 20.12.2022, raporton SuharekaOnline.


Rikujtojmë, se Drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani në një prononcim për SuharekaOnline ka thënë se aktualisht në shkollat e Komunës së Suharekës janë gjithsej 60 fëmijë me nevoja të veçanta arsimore, duke shtuar se gjendja për këtë kategori në shkollat e Komunës së Suharekës nuk është mjaft e mirë pasiqë ka mungesë të kuadrove profesionale dhe se konkursi i njejtë është duke u përseritur për të tretën herë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë